Napisać historię na nowo: Modrić pobił rekord legendarnego Puskása w Realu Madryt

Chorwat został najstarszym zawodnikiem w historii Royal Club.

Chorwacki pomocnik Luka Modrić został najstarszym piłkarzem w historii Realu Madryt, bijąc rekord legendarnego Ferenca Puskása.

Stało się to w meczu 10. kolejki hiszpańskiej La Liga sezonu 2024/25 z Celtą. W 63. minucie na ławkę rezerwowych wszedł Modrić, czyniąc go najstarszym zawodnikiem w historii Royal Club – 39 lat i 40 dni.

Luka pobił rekord węgierskiego napastnika Ferenca Puskása, który swój ostatni mecz dla Los Blancos rozegrał w 1966 roku w wieku 39 lat i 36 dni.

Chorwat do swojego historycznego osiągnięcia w lidze dodał skuteczną akcję. mecz z Celtą Vigo. W 66. minucie Modrić fenomenalnie podał Viniciusa Juniora, który strzelił zwycięskiego gola (2:1).

Modrić gra w Realu Madryt od 2012 roku, kiedy przeniósł się z angielskiego Tottenhamu. W sumie Chorwat rozegrał dla Madrytu 547 meczów i zdobył 27 trofeów. Jest najbardziej utytułowanym piłkarzemw historii klubu.

Ponadto Luka jest zdobywcą Złotej Piłki 2018. W tym samym sezonie został uznany za najlepszego zawodnika roku według FIFA i UEFA.

Wszystkie trofea Luki Modricia w Realu Madryt:

Mistrz Hiszpanii (4): 2016/17, 2019/20, 2021/22, 2023/24

Zwycięzca Copa del Rey (2): 2013/14, 2022/23

Zwycięzca Superpucharu Hiszpanii (5): 2012, 2017, 2019/20, 2021/22, 2023/24

Zwycięzca Ligi Mistrzów (6): 2013/14, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2023/24

Zwycięzca Superpucharu UEFA (5): 2014, 2016, 2017, 2022, 2024

Zwycięzca Klubowego Pucharu Świata (5): 2014, 2016, 2017, 2018, 2022

Po pokonaniu Celty klub madrycki (24 punkty) dogonił lidera Barcelonę w tabeli Przykłady, ale Katalończycy mają jeszcze mecz do rozegrania.

W kolejnej rundzie La Liga drużyna Carlo Ancelotti zmierzy się z Barceloną 26 października, ale wcześniej zagra u siebie z Borussią Dortmund 22 października w meczu 3. rundy głównej rundy Mistrzów Liga.