Manchester City odniósł mocne zwycięstwo w ostatnich minutach i zajął pierwsze miejsce w Premier League

Zespół Pepa Guardioli zdołał pokonać Wolverhampton w trudnym meczu.

Manchester Cityna wyjeździe odniosło zwycięstwo nad Wolverhampton w meczu 8. rundy angielskiej Premier League (EPL) )sezon 2024/25. Mecz na stadionie Molineux w Wolverhampton zakończył się wynikiem 1:2.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 7. minucie meczu – bramkę zdobył Jorgen Strand Larsen.

p>

W 33. minucie „obywatele” odpowiedzieli wysiłkami Joshko Guardioli. Zespoły schodziły więc na przerwę z parytetem w punktacji.

W drugiej połowie drużyna Pepa Guardioli próbowała wywalczyć zwycięstwo i ostatecznie osiągnęła to, czego chciała. W doliczonym czasie gry, w 90+5 minucie, decydującego gola zdobył John Stones.

Dzięki temu wynikowi Manchester City (20 punktów) zajął pierwsze miejsce w Premier League. Sky Blues mają dwa punkty przewagi nad Liverpoolem, który ma do rozegrania jeszcze jeden mecz. Dziś The Reds zmierzą się z Chelsea, gwizdek startowy zabrzmi o 18:30 czasu kijowskiego.

Wolverhampton znajduje się na samym dole tabeli Premier League z tylko jednym punktem na swoim koncie.

W kolejnej rundzie Mistrzostw Anglii Citizens zmierzą się z Southampton 26 października, a Wolves tego samego dnia zmierzą się na wyjeździe z Brighton. Wcześniej drużyna Guardioli zmierzy się u siebie ze Spartą Praga 23 października w meczu 3. rundy głównej rundy Ligi Mistrzów.