Liverpool pokonał Chelsea bez Mudryka i odzyskał prowadzenie w Premier League (wideo)

Merseysiders pokonali Manchester City z czołówki rankingów Mistrzostw Anglii.

Liverpoolpokonał Chelseęw centralnym meczu 8. rundy rozgrywek Angielska Premier League (EPL)sezon 2024/25. Mecz na stadionie Anfield w Liverpoolu zakończył się wynikiem 2:1.

Gospodarze otworzyli wynik w 29. minucie meczu – Mohamed Salah wykorzystał przyznany rzut karny przez sędziego za faul Levy'ego Colwilla na Curtisie Jonesie.

The Blues od razu po przerwie wrócili do gry – w 48. minucie Nicholas Jackson zdobył bramkę. Początkowo sędzia anulował bramkę ze względu na spalonego, ale po analizie VAR zmienił decyzję.

Merseysiders szybko zareagowali. W 51. minucie Curtis Jones wykorzystał podanie Salaha i celnie strzelił obok londyńskiego bramkarza Roberta Sancheza. To właśnie ten gol zapewnił zwycięstwo drużynie Arne Slota.

Przypomnijmy, że ukraiński skrzydłowy Chelsea Michaił Mudrik nie znalazł się w składzie swojej drużyny na ten mecz.

Recenzja meczu „Liverpool” – „Chelsea”

Zostanie dodana wkrótce.

Po tym zwycięstwie Liverpool (21 punktów) powrócił na pierwsze miejsce w Premier League. The Reds mają jeden punkt przewagi nad swoim najbliższym rywalem, Manchesterem City. Z kolei Chelsea z 14 punktami jest na szóstej pozycji.

W kolejnej rundzie mistrzostw Anglii klub z Merseyside zmierzy się 27 października na wyjeździe z Arsenalem, a drużyna Enzo Mareschiego zmierzy się tego samego dnia z Newcastle „.

Przed tym oba kluby zagrają w europejskich pucharach: 23 października Liverpool zmierzy się na wyjeździe z RB Lipsk w 3. rundzie głównej rundy Ligi Mistrzów, a dzień później Chelsea zagra na wyjeździe z Panathinaikosem w meczu II rundy fazy zasadniczej Ligi Konferencyjnej.