Mikolenko wrócił po kontuzji i pomógł Evertonowi pokonać nowicjusza Premier League

Witali cały mecz spędził na boisku.

Everton ukraińskiego obrońcy Witalija Mykolenko odniósł wyjazdowe zwycięstwo nad Ipswich w meczu 8. rundy angielskiej Premier League (EPL)< /silny > sezon 2024/25. Mecz na stadionie Portman Road w Ipswich zakończył się wynikiem 0:2.

Obydwie bramki The Toffees strzelili w pierwszej połowie. W 17. minucie wynik meczu otworzył Iliman Ndiae, po czym w 40. minucie Michael Keane zdobył bramkę.

Mikolenko znalazł się w wyjściowym składzie klubu Merseyside i cały mecz rozegrał na boisku, było to jego pierwsze zwycięstwo od czasu kontuzji.

Dla Evertonu to zwycięstwo było dopiero drugim w sezonie Premier League. Zespół Seana Dyche'a z 8 punktami zajmuje 16. miejsce w tabeli.

Ipswich z 4 punktami zajmuje 17. miejsce – nowicjusz Premier League nie może odnieść pierwszego zwycięstwa w sezonie.

< p> W kolejnej rundzie Premier League drużyna Mikolenko zmierzy się 26 października z Fulham, a Ipswich tego samego dnia uda się do Brentford z ukraińskim pomocnikiem Jegorem Jarmołyukiem.