Dynamo zdemolowało Obolon i odzyskało pozycję lidera w UPL (wideo)

Zarzuty Aleksandra Szowkowskiego wyparły „Aleksandrię” z czołówki tabeli mistrzostw Ukrainy.

Dynamopokonało Obolona w meczu 10. kolejki Ukrainy Premier-liga (UPL)na sezon 2024/25. Mecz na stadionie Obolon-Arena w Kijowie zakończył się wynikiem 1:5.

Jeszcze przed przerwą „biało-niebiescy” trzykrotnie trafili w bramkę przeciwnika. W 11. minucie wynik otworzył Nikołaj Szaparenko. Następnie Vladislav Vanat zdobył podwójną bramkę. W pierwszej minucie bramkę zdobył Alexander Karavaev.

Trzy minuty później Brewers zmniejszyli różnicę w wyniku – obrońca Dynama Taras Mikhavko wbił piłkę do własnej siatki po strzale Wiktora Blizniczenki. dośrodkowanie.

W 73. minucie Dynamo odzyskało czterobramkową przewagę – Władimir Brażko strzelił w dalszy róg z pola karnego. Wynik na tablicy wyników już się nie zmienił.

Recenzja meczu „Obolon” ​​- „Dynamo”

Zostanie dodane wkrótce.

Dzięki temu zwycięstwu Dynamo (25 punktów) wróciło na pierwsze miejsce w UPL. Podopieczni Szowkowskiego przesunęli „Aleksandrię” z pierwszej linii, którą mają już 2 punkty przewagi. „Obolon” ​​(5 punktów) zajmuje przedostatnią, 15. pozycję.

Następny mecz „Dynamo” rozegra w czwartek, 24 października, z włoskim „Romą” ukraińskim napastnikiem Artemem Dowbikiem w ramach 3. rundy zasadniczej Ligi Europy. Następnie „biało-niebieskie” zmierzą się z „Szachtarem” w meczu UPL w niedzielę 27 października.

„Obolon” ​​​​swój kolejny mecz rozegra w sobotę 26 października na wyjeździe z „ Karpaty” w ramach 11. rundy Mistrzostw Ukrainy.