Arsenal bez Zinczenki w mniejszości sensacyjnie przegrał z Bournemouth z Zabarnym w Premier League

"Kanonierzy” poniósł pierwszą porażkę w bieżącym sezonie Championship Anglii.

Arsenalprzegrał na wyjeździe z Bournemouth w 8 meczu – 1. runda angielskiej Premier League (EPL)sezon 2024/25. Mecz zakończył się wynikiem 2:0.

W 30. minucie meczu zespół Mikela Artety pozostał w mniejszości – William Saliba złapał Evanilsona podczas rzutu z prawej strony flance, za co otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę.

W drugiej połowie podopieczni Andoniego Iraoli wykorzystali przewagę liczebną i dwukrotnie trafili na bramkę „strzelców”. W 70. minucie Ryan Christie otworzył wynik.

Dziewięć minut później Justin Kluivert wykorzystał rzut karny, zwiększając handicap Cherries. Londyńczykom nie udało się odpowiedzieć choćby jednym golem.

Ukraiński obrońca Bournemouth Ilja Zabarny grał przez cały mecz. Jednak ukraiński obrońca Arsenalu Aleksander Zinczenko wrócił do składu Kanonierów po kontuzji, ale nigdy nie wszedł na ławkę rezerwowych.

Dla Arsenalu ta porażka była pierwszą w tym sezonie Premier League. Kanonierzy zajmują trzecie miejsce w Premier League z dorobkiem 17 punktów. Bournemouth (11 punktów) awansowało na dziesiątą pozycję.

Arsenal swój kolejny mecz rozegra we wtorek, 22 października, u siebie z Szachtarem Donieck w ramach 3. rundy głównej rundy Ligi Mistrzów. Następnie 27 października londyński klub będzie gościł Liverpool w Premier League.

Bournemouth zmierzy się z Aston Villą na wyjeździe w kolejnej rundzie mistrzostw Anglii 26 października.