„Aleksandria” pokonała „Worsklę” i została liderem tabeli UPL (wideo)

Drużyna Rusłana Rotana wróciła na pierwsze miejsce w Mistrzostwach Ukrainy.

Aleksandriapokonała Vorsklę w meczu 10. rundy ukraińskiej Premier League (UPL) sezonu – 2024/25. Mecz na stadionie Nika w Aleksandrii zakończył się wynikiem 1:0.

Jedynego gola w tym spotkaniu gospodarze strzelili w drugiej połowie. W 58. minucie Aleksander Bielajew głową po dośrodkowaniu Nikity Krawczenki na dalekim słupku.

Dodajemy, że w związku z długim ostrzeżeniem o nalotach rozpoczęcie meczu opóźniło się o 35 minut.< /p>

Recenzja meczu „Aleksandria” – „Vorskla”

Dzięki dzięki temu zwycięstwu Oleksandriya (23 punkty) awansowała na pierwsze miejsce w UPL. Zespół Ruslana Rotana ma już jeden punkt przewagi nad Dynamo, które ma jeszcze jeden mecz do rozegrania. „Worskla” pozostała na 12. pozycji z 9 punktami na swoim koncie.

W kolejnej rundzie mistrzostw Ukrainy Aleksandryjczycy zmierzą się 26 października z „Ingulets”, a klub Połtawa zmierzy się z „Veresem” ”w drodze dzień później.