Przed meczem z Arsenalem w Lidze Mistrzów Szachtar ledwo pokonał Kolosa w UPL (wideo)

Przed końcowym gwizdkiem sędzia nie uznał bramki Pitmen.

Szachtar minimalnie pokonał Kolosa w meczu otwarcia 10. kolejki ukraińskiej Premier League (UPL) mocne> sezon 2024/25. Mecz w Kovalevce zakończył się wynikiem 0:1.

Jedynego gola w tym spotkaniu drużyna Doniecka strzeliła w 59. minucie – zawodnik gospodarzy Ilir Krasnichi wbił piłkę w jego własną bramkę po podaniu Aleksandra Zubkowa z lewej flanki.

Pod koniec meczu klub Kowalewskiego prawie obronił się przed porażką. W 90+3 minucie dośrodkowanie z prawej flanki do własnej bramki przerwał obrońca Pitmena Efim Konoplya. Bramka została jednak anulowana, ponieważ wcześniej napastnik gospodarzy Diego machnięciem ręki odprawił obrońcę gości Pedro Enrique na prawym skrzydle ataku.

Recenzja meczu „Kolos ” – “Szachtar”< /h3>

Po tym zwycięstwie Szachtar z 19 punktami utrzymał się na czwartym miejscu w UPL. Kolos (8 punktów) zajmuje 13. pozycję.

Pitmen swój kolejny mecz rozegrają we wtorek, 22 października w Londynie z Arsenalem w ramach 3. rundy głównej rundy Ligi Mistrzów. Następnie drużyna Marino Pusica zmierzy się z Dynamem w lidze UPL w niedzielę 27 października w Kijowie.

Kołos swój kolejny mecz rozegra w piątek 25 października, kiedy odwiedzi Polesie w meczu 11 1. rundy ukraińskiej Mistrzostwa.