Hiszpania pokonała Serbię i umocniła swoje przywództwo w grupie Ligi Narodów (wideo)

Obecni mistrzowie Europy wygrali trzeci mecz z rzędu.

Reprezentacja Hiszpanii pokonała Serbię u siebie w 4. rundzie rundy grupowej Ligi Narodów sezonu 2024/25. Mecz w Kordobie zakończył się wynikiem 3:0.

Zespół Luisa de la Fuente otworzył wynik w 5. minucie meczu – bramkę zdobył środkowy obrońca Aymeric Laporte.

< p>Na początku drugiej połowy Czerwona Furia mogła podwoić prowadzenie, ale Alvaro Morata nie wykorzystał rzutu karnego.

Nie miało to jednak wpływu na dalszy przebieg konfrontacji. W 65. minucie Morata odzyskał siły i zdobył bramkę.

W 76. minucie Serbowie pozostali w mniejszości po wyrzuceniu z boiska Strahinji Pavlovicia, który otrzymał czerwoną kartkę.

p>

Zwycięzcy Euro -2024 wykorzystali przewagę liczebną i doprowadzili sprawę do porażki – w 77. minucie końcowy wynik ustalił Alex Baena.

Recenzja meczu Hiszpania – Serbia

W równoległym meczu kwartetu A4 reprezentacja Szwajcarii miała produktywny remis z Danią (2:2) u siebie.

Po czterech rundach Hiszpania prowadzi w tej grupie z 10 punktami. Następne w kolejności są Dania (7), Serbia (4) i Szwajcaria (1).

W kolejnej rundzie Ligi Narodów Hiszpanie zmierzą się na wyjeździe z Danią, a Serbowie na wyjeździe ze Szwajcarią. Mecze zaplanowano na 15 listopada.