Reprezentacja Ukrainy po strasznej kontuzji Gutsulyaka zremisowała z Czechami w Lidze Narodów (wideo)

Zespół Siergieja Rebrowa nie był w stanie wspiąć się z ostatniego miejsca w swoim kwartecie.

Reprezentacja Ukrainy zremisowała z Czechami w meczu 4. rundy rundy grupowej Ligi Narodów sezonu 2024/25. Mecz na stadionie Tarczyński Arena Wrocław we Wrocławiu zakończył się wynikiem 1:1.

Już w piątej minucie meczu „niebiesko-żółci” mogli otworzyć wynik – Michaił Mudrik przeciągnął piłkę wzdłuż lewego skrzydła i podał do środka, skąd z bardzo dobrej pozycji znad poprzeczki strzelił Nikołaj Szaparenko. bramkę.

W 18. minucie później Czesi odpowiedzieli bramką. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Efim Konoplya wybił piłkę poza pole karne, ale Lukas Cherv odbił się i celnie strzelił nisko w najbliższy róg.

Warto dodać, że sekundę przed niecelnym podaniem na boisku doszło do strasznego zdarzenia. Niebiesko-żółty pomocnik Aleksiej Gutsulak zderzył się z Tomasem Souckiem i doznał poważnej kontuzji. Stracił nawet na chwilę przytomność, jednak po szybkiej pomocy lekarzy odzyskał przytomność i opuścił boisko na noszach. Zastąpił go Aleksander Zubkow.

Pod koniec pierwszej połowy podopieczni Siergieja Rebrowa o mało nie stracili drugiego gola. W 45+2. minucie Martin Vitik skierował piłkę do bramki po obronie Anatolija Trubina, ale po obejrzeniu powtórki wideo (VAR) sędziowie odnotowali spalonego.

Na początku meczu w drugiej połowie ukraińska drużyna wyrównała w meczu. Ladislav Krejci uderzył ręką we własnym polu karnym, po czym Artem Dovbik wykorzystał rzut karny w 53. minucie, posyłając piłkę i czeskiego bramkarza pod różnymi kątami.

Resztę drugiej połowy obie drużyny spędziły próbując wywalczyć zwycięstwo, ale nie udało im się zamienić swoich szans na zdobycie przynajmniej jednego gola . W rezultacie po ostatnim gwizdku na tablicy wyników pojawił się remis.

Recenzja meczu Ukraina – Czechy

Po tym meczu Czechy z 7 punktami zajmują pierwsze miejsce w grupie B1. Na drugim i trzecim miejscu znajdują się odpowiednio Gruzja i Albania, które mają po 6 punktów. Ukraina zamyka kwartet z 4 punktami.

W kolejnej, piątej rundzie Liga Narodów, Ukraińcy na wyjeździe zagrają z Gruzją, a Czesi na wyjeździe z Albanią. Rozgrywki odbędą się 16 listopada.

Zgodnie z nowym formatem Ligi Narodów uczestnik turnieju grupowego w Dywizji B, w którym rywalizuje reprezentacja Ukrainy, jeśli zdobędzie: