Reprezentacja Anglii pewnie pokonała Finlandię w meczu czwartej rundy Ligi Narodów

"Trzy Lwy” dogonili w tabeli Greków, którzy mają przed sobą mecz.

Reprezentacja Angliipokonała Finlandię w >4-meczowy mecz fazy grupowej Ligi Narodów sezonu 2024/25. Spotkanie w Helsinkach zakończyło się wynikiem 1:3.

W 18. minucie meczu prowadzenie objął Jack Grealish. W drugiej połowie Trzej Lwy zdołali powiększyć przewagę – w 74. minucie Trent Alexander-Arnold zdobył bramkę.

W 84. minucie Anglicy zadecydowali o druzgocącym wyniku – zauważył Declan Rice. Finowie odpowiedzieli jedynie prestiżowym golem, zdobytym w 87. minucie przez Arttu Hoskonena.

Po tym zwycięstwie Anglia zajmuje drugie miejsce w Grupie 2 Dywizji B Ligi Narodów z 9 punktami. Podopieczni Lee Carsleya pod względem dodatkowych wskaźników ustępują Grecji, która ma mecz w ręku. Irlandia jest na trzecim miejscu z 3 punktami. Finlandia (0) jest ostatnia.

W piątej rundzie Ligi Narodów drużyna Anglii zmierzy się 14 listopada na wyjeździe z Grekami, a Finowie tego samego dnia na wyjeździe z Irlandią.