Portugalia pokonała Polskę w Lidze Narodów po golu Ronaldo (wideo)

Portugalczycy prowadzą w swojej grupie i nadal nie tracą punktów.

Reprezentacja Portugalii pokonała Polskę w meczu 3 rundy grupowej Ligi Narodów< /strong> sezonu 2024/25 . Mecz w Warszawie zakończył się wynikiem 1:3.

Goście otworzyli wynik w połowie pierwszej połowy – Bernardo Silva zdobył bramkę w 26. minucie po podaniu Bruno Fernandesa .

< p>W 37. minucie Portugalczycy powiększyli prowadzenie w punktacji – Cristiano Ronaldo pomyślnie finiszował po trafieniu w słupek Rafaela Leão.

W drugiej połowie Polacy zmniejszyli stratę – bramkę zdobył w 78. minucie Peter Zelinsky.

Gospodarze nie zdołali jednak uniknąć porażki. W 88. minucie polski obrońca Jan Bednarek wbił piłkę do własnej bramki, co ostatecznie wyeliminowało kwestię zwycięzcy meczu.

Recenzja meczu Polska – Portugalia

W kolejnym meczu trzeciej rundy tego kwartetu Chorwacja pokonała u siebie Szkocję (2:1).

Portugalia wygrała wszystkie trzy mecze w grupie 1 Dywizji A Ligi Narodów i jest jedynym liderem z 9 punktami. Chorwacja jest na drugim miejscu (6 punktów), Polska jest trzecia (3 punkty), Szkocja (0) jest ostatnia.

W kolejnej, czwartej rundzie Ligi Narodów Portugalczycy zmierzą się na wyjeździe ze Szkocją, a Polska będzie gościć Chorwację. Obydwa mecze odbędą się 15 października.