Site icon GEO Polityka

Dlaczego gąbki do mycia naczyń są wielokolorowe: odpowiedź zaskoczy wielu

Twitter LinkedIn

Każdego dnia do mycia naczyń używamy gąbek, często nie zastanawiając się, dlaczego mają inny kolor.

< p>Poinformowało o tym URA-Inform w odniesieniu do Aktualno.

Wiele osób uważa, że ​​jest to jedynie chwyt marketingowy lub sposób na odróżnienie gąbek ze względu na ich przeznaczenie. Jednak za jasnymi odcieniami kryje się system, który pomaga wybrać optymalne narzędzie do walki z różnymi plamami.

Okazuje się, że wybór gąbki nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Każda powierzchnia wymaga specjalnego podejścia, dlatego producenci stosują kodowanie kolorami, aby ułatwić nam wybór odpowiedniej opcji do różnych rodzajów naczyń.

Żółte gąbki

Uważane są za miękkie i idealnie nadają się do czyszczenia delikatnych wyrobów szklanych, takich jak eleganckie kieliszki i wazony kryształowe, ze względu na ich powierzchnię ścierną. 

Niebieskie gąbki

< p >Trochę sztywniejsze niż żółte, ale wciąż wystarczająco miękkie do codziennego użytku. Można ich używać zarówno do mycia naczyń, jak i do czyszczenia trwalszych powierzchni.

Gąbki czerwone i pomarańczowe

Gąbki te przeznaczone są do usuwania trudniejszych plam, np. resztek jedzenia. Nadają się do czyszczenia naczyń emaliowanych i teflonowych, jednak nie zaleca się ich stosowania na mocno przypalonych powierzchniach.

Gąbki zielone

Najtwardsze ze wszystkich. Skutecznie radzą sobie z uporczywymi plamami, takimi jak przypalony tłuszcz, ale należy zachować ostrożność – ich agresywna powierzchnia może uszkodzić delikatne materiały.

Czarne gąbki

Te gąbki są mniej powszechne i mają gęstą strukturę. Dobrze radzą sobie z ciężkimi plamami, jednak na delikatnych powierzchniach mogą pozostawiać rysy. Zwykle używa się ich do czyszczenia armatury łazienkowej i innych powierzchni, które nie wymagają ostrożnego obchodzenia się.

Dlatego kolor gąbki do mycia naczyń to nie tylko chwyt marketingowy, ale ważna cecha, która pomaga wybrać właściwą narzędzie do pielęgnacji różnych powierzchni.

Przypomnijmy, że o metodzie „uśpienia kawowego” pisaliśmy już wcześniej:  jaka jest jego istota i jak poprawia humor.

Źródło informacji

Exit mobile version