Młodzieżowa drużyna Ukrainy U-17 odniosła miażdżące zwycięstwo w kwalifikacjach do Euro 2025 w 4 minuty

Drużyna Jurija Moroza pokonała Kazachstan i prowadzi w swojej grupie.

Młodzieżowa reprezentacja Ukrainy w piłce nożnej (U-17) pokonała drużynę Kazachstanu (3:0) w meczu drugiej rundy eliminacji na Mistrzostwa Europy 2025. Mecz odbył się w Eupen w Belgii.

Do połowy drugiej połowy wynik pozostawał zerowy, ale w okresie od 69. do 73. minuty drużyna Jurija Moroza trzykrotnie trafiła do bramki przeciwnika – Ivan Andreyko, Arsen Zalipka i Muhammad zdobyli Djurabaeva.

Dla „niebiesko-żółtych” to drugie zwycięstwo z rzędu na początku kwalifikacji do Euro 2025. W pierwszej rundzie ukraińska drużyna odrobiła straty i zwyciężyłaKosowo (4:2).

Dzięki temu Ukraińcy po dwóch meczach prowadzą w swojej grupie z 6 punktami. Następne w kolejności są Belgia (3 punkty, 1 mecz), Kosowo (0, 1 mecz) i Kazachstan (0, 2 mecze).

W ostatniej, trzeciej rundzie drużyna Moroza zmierzy się z Belgami. Mecz odbędzie się 15 października w Genk.

Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do drugiej rundy eliminacji. Następnie wiosną 2025 roku 28 uczestników w siedmiu grupach Ligi A będzie rywalizować o siedem biletów na turniej finałowy, który odbędzie się latem w Albanii.