Ukraińska młodzieżówka dramatycznie przegrała z Anglią w kwalifikacjach do Euro 2025 (wideo)

Drużyna Unaia Melgosy po raz pierwszy straciła punkty w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy

Młodzieżowa reprezentacja Ukrainy (U-21)przegrała na wyjeździe z Anglią w meczu 9. rundy fazy grupowej eliminacji do Euro 2025. Mecz w Bournemouth zakończył się wynikiem 2:1 na korzyść gospodarzy.

Pierwsza połowa minęła bez żadnych bramek. W drugiej połowie spotkania „niebiesko-żółci” otworzyli wynik – w 71. minucie Taras Mikhavko głową skierował się do rogu Olega Ocheretko.

Zespół Unaia Melgosy nie zdołał jednak utrzymać zwycięskiego wyniku. Wybawicielem angielskiej drużyny był James Mackety, który strzelił podwójną bramkę, strzelając gole w 88. i 90.+2. minucie.

Całe wideo z meczu Anglia U-21 – Ukraina U-21

Ukraińska młodzieżówka po raz pierwszy straciła punkty w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy 2025. Wcześniej drużyna Melgosy wygrała wszystkie osiem meczów z rzędu, zapewniając sobie wejście do mistrzostw kontynentu.

Przed ostatnią rundą kwalifikacji do Euro 2025 młodzieżowa drużyna Ukrainy z 24 punktami prowadzi w grupie F, wyprzedzając Anglię o 2 punkty. „Niebiesko-żółci” swój ostatni mecz rozegrają 15 października na wyjeździe z Serbią.

Przypomnijmy, że w finałowej części Euro 2025 (U-21) rywalizować będzie 16 drużyn: Słowacja (gospodarz finału turnieju) i 15 kolejnych drużyn, które dołączą do niego na podstawie wyników selekcji (dziewięciu zwycięzców grup, trzy najlepsze drużyny z wicemistrzów i trzech zwycięzców play-offów, w których zagra sześciu wicemistrzów) .