Liga Narodów: Belgia większością głosów w meczu z Włochami, Francja pokonała Izrael (wideo)

Mecze III rundy Ligi Narodów 2024/25 w Grupie Odbył się A2.

W meczach 3 rundy grupowej Ligi Narodów sezonu 2024/25 w Kwartecie A2 reprezentacje narodowe Włochy i Belgia zremisowały (2:2) w Rzymie, a Francja pokonała Izrael mocny> (1:4) na neutralnym boisku w Budapeszcie.

Squadra Azzurra otworzyła wynik w pierwszej minucie meczu – Andrea Cambiaso zdobył bramkę.

Gospodarze zdołali kontynuować sukces w 24. minucie – Mateo Retegui strzelił drugiego gola przeciwko Belgom.

Przełomowy moment meczu nastąpił pod koniec pierwszej połowy, kiedy w 38. minucie czerwoną kartkę otrzymał włoski pomocnik Lorenzo Pellegrini.

Jeszcze przed przerwą belgijska drużyna wyszła na prowadzenie wykorzystali przewagę liczebną i w 42. minucie dzięki wysiłkom Maxima De Kuypera strzelili jednego gola.

Z kolei w drugiej połowie podopieczni Domenico Tedesco uratowali się przed porażką – w 61. minucie wyrównał Leandro Trossard. Belgowie mogli liczyć na więcej, ale Włosi zdołali utrzymać remis.

Recenzja meczu Włochy – Belgia

W równoległym meczu tego kwartetu Francja po raz pierwszy strzeliła gola przeciwko Izraelowi w 7. minucie – bramkę zdobył Eduardo Camavinga.

Izraelczycy wrócili w 24. minucie dzięki Omre Gendelmanowi, ale cztery minuty później Christopher Nkunku przywrócił Le Blaisowi „minimalną przewagę”.

A pod koniec meczu Francuzi jeszcze dwukrotnie trafili w bramkę przeciwnika – w 87. minucie zdobył Matteo Guendouzi, a dwie minuty później Bradley Barkola sprawił, że wynik był druzgocący.

Recenzja meczu Izrael – Francja

Według wyników trzeciej rundy Włochy prowadzą w Grupie 2 z 7 punktami Dywizji A Ligi Narodów. Francja jest na drugim miejscu z 6 punktami. Belgia jest trzecia z 4 punktami. Izrael zamyka tabelę bez zdobycia ani jednego punktu.

W następnej rundzie Belgia będzie gościć Francję, a Włochy u siebie zmierzą się z Izraelem. Obydwa mecze odbędą się 14 października.