Site icon GEO Polityka

Stuart Alderothy: „Kryptowaluty będą się rozwijać analogicznie do Internetu i kolei”

Radca prawny Ripple Stuart Alderoty zauważył podobieństwa między dzisiejszym rozwojem kryptowalut a rozwojem Internetu w lata 90-te. Według Alderotiego, po upadku giełdy kryptowalut FTX, nadchodzą lepsze czasy dla branży kryptowalut.

Konsultant prawny opublikował w serwisie społecznościowym X ankietę dla swoich 174 500 subskrybentów na temat: który rynek charakteryzował się spekulacjami, korupcją i bankructwem na wczesnym etapie rozwoju – zanim pojawiły się na nim duże i ugruntowane firmy i zanim rynek mógł przyciągnąć ludzie? Alderoti podał cztery możliwe odpowiedzi: Internet w latach 90., kolej w XIX wieku, dzisiejsza kryptowaluta i wszystkie powyższe. Opcję czwartą wybrało ponad 62,6% uczestników badania, opcję trzecią wybrało 19,3% ankietowanych. Pierwsza opcja uzyskała 13,8% głosów, natomiast druga jedynie 4,3%.

Alderoti odpowiedział, że prawidłowa odpowiedź to „wszystkie powyższe”. Wyjaśnił, że w latach 90. ludzie byli sceptyczni wobec Internetu jako mistyfikacji, a koleje „przeżyły” panikę z 1873 r., kiedy ceny akcji załamały się w wyniku paniki spekulantów na giełdach w Austrii, Niemczech i USA.

Radca prawny Ripple wspomniał o nieudanej giełdzie kryptowalut FTX, dając do zrozumienia, że ​​największe oszustwo w przestrzeni aktywów cyfrowych mamy już za sobą. Zasugerował, że branża może teraz wznieść się na nowy poziom, gdy na rynku pojawią się stabilni gracze, którzy utrzymają pozycje liderów i przekształcą rynek, wypychając z areny słabych uczestników.

Obecnie były dyrektor generalny FTX Sam Bankman-Fried przebywa w areszcie. Prokuratorzy oskarżają go o defraudację miliardów dolarów z funduszy klientów i dokonywanie spekulacyjnych inwestycji w spółkę zależną Alameda. W marcu sąd w Nowym Jorku skazał Bankmana-Frieda na 25 lat więzienia, ale były dyrektor FTX upiera się, że jest niewinny i odwołał się od decyzji sędziego.

Alderoti niedawno zganił amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) za utworzenie terminu „kryptowalutowe papiery wartościowe”. Według prawnika organ nadzoru finansowego próbuje oszukać sądy, aby stanęły po jego stronie w postępowaniach przeciwko firmom kryptowalutowym.

Источник: bits.media

Exit mobile version