Site icon GEO Polityka

21% Ukraińców wydało kartę w ramach „Narodowego Cashbacku” – badanie

21% populacji otrzymało kartę bankową, aby wziąć udział w Ogólnopolskim programie Cashback. Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej przez służbę socjologiczną Centrum Razumkowa.

►< /i> Przeczytaj „Ministerstwo Finansów” na Instagramie: najważniejsze wiadomości o inwestycjach i finansach

Należy zauważyć, że poziom uczestnictwa w programie jest tym wyższy, im wyższy jest poziom dobrostanu respondentów – od 14% wśród osób, które odpowiedziały, że ich rodzina ledwo wiąże koniec z końcem do 24,5% wśród osób, które odpowiedziały, że „żyj dobrze”.

Rośnie także wraz z poziomem wykształcenia respondentów – od 12% wśród osób z wykształceniem niepełnym lub średnim ogólnokształcącym do 28% wśród osób z wykształceniem wyższym.

Tylko W programie uczestniczy 12% osób w wieku starszym (60+), natomiast w pozostałych grupach wiekowych – od 22% do 29%.

Dlaczego Ukraińcy nie chcą wyrobić karty

Głównym powodem, dla którego większość nie uczestniczy w Krajowym programie Cashback (czyli 40% ogółu respondentów) jest brak informacji o programie.

Kolejne 14% ogółu respondentów uważa, że ​​uczestnictwo w tym programie jest dla nich korzystne, nie da nic, 8% po prostu nie miało czasu na wydanie karty bankowej, aby wziąć udział w programie, ale zrobią to później.

5% respondentów jako główny powód wskazało, że nie rozumie dokładnie, jak ubiegać się o tę kartę, a 2% – że procedura udziału w programie jest zbyt skomplikowana. 2% respondentów w ogóle nie korzysta z kart bankowych. 0,7% respondentów odpowiedziało, że rzadko kupuje ukraińskie towary.

Ponadto im wyższy poziom dobrostanu respondentów, tym częściej wierzą, że udział w tym programie nic im nie da – odsetek tych wzrostów wzrósł z 10% wśród osób, które odpowiedziały, że ich rodzina „ledwo wiąże koniec z końcem” do 18% wśród osób, które odpowiedziały, że „żyją się dobrze”.

Podczas gdy wśród przedstawicieli grupy najbiedniejszej ponad Z ogółu respondentów wynika, że ​​odsetek tych, którzy w ogóle nie korzystają z kart bankowych (7%).

Ankieta

Badanie prowadzono od września 20 do 26 przy zastosowaniu wielostopniowej próby warstwowej z zastosowaniem doboru losowego w pierwszych etapach doboru próby oraz metodą kwotową doboru respondentów na etapie końcowym (kiedy dobór respondentów odbywał się według kwot płci i wieku).

W 2016 roku przeprowadzono wywiady z respondentami w wieku 18 lat i więcej. Teoretyczny błąd próbkowania nie przekracza 2,3%. Badanie przeprowadzono metodą bezpośrednią.

minfin.com.ua

Exit mobile version