Reprezentacja Ukrainy pokonała Francję i zdobyła brąz na Mistrzostwach Świata w Futsalu 2024 (wideo)

"Niebieski i żółty” po raz pierwszy w historii zdobyli medale na Mistrzostwach Świata w futsalu.

Reprezentacja Ukrainy miażdżąco pokonała reprezentację Francji< /strong> w meczu o brązowy medal Mistrzostw Świata w futsalu 2024. Mecz w Taszkiencie (Uzbekistan) zakończył się wynikiem 7:1.

Zespół Aleksandra Kosenki otworzył wynik w 11. minucie meczu – piłkę posłał Igor Czerniawski francuska bramka po podaniu Igora Korsuna.

Na początku drugiej połowy Ukraińcy strzelili po raz drugi – Michaił Zwarych strzelił głową po podaniu Rostisława Semenczenki z prawej flanki w 22. minutę.

Jednak już w 23. minucie Francuzi odzyskali jednego gola – Ayoub Saadawi zakończył szybki kontratak swojego zespołu.

Ukraina odpowiedziała na to bardzo mocno. Dublet strzelił Evgeniy Zhuk, zdobywając bramkę w 27. i 28. minucie.

Następnie Francja usunęła bramkarza i wypuściła piątego zawodnika z pola, za co została ukarana. W 30. minucie Daniil Abakshin dwukrotnie trafił z własnej połowy do pustej bramki przeciwnika.

W 33. minucie Ukraińcy strzelili siódmego gola przeciwko Francuzom – Abakshin strzelił hat-tricka, trafiając do pustej bramki Le Bleu. Następnie nasz zespół pewnie utrzymał zwycięski wynik.

Recenzja meczu Ukraina – Francja

W ten sposób reprezentacja Ukrainy po raz pierwszy w historii została zwycięzcą Mistrzostw Świata w futsalu. Wcześniej najlepszym wynikiem „niebiesko-żółtych” było czwarte miejsce na debiutanckim turnieju naszej drużyny w 1996 roku.

Reprezentacja Ukrainy po raz szósty w historii wzięła udział w Pucharze Świata w futsalu. Na mundialu 2004 i 2008 nasza drużyna zatrzymała się w II rundzie grupowej (top 8), w 2012 dotarła do ćwierćfinału, a w 2016 odpadła w 1/8 finału.

Chcielibyśmy Chciałbym dodać, że Brazylia i Argentyna będą rywalizować w finale Mistrzostw Świata w futsalu 2024. Ten mecz również odbędzie się 6 października, gwizdek startowy zabrzmi o godzinie 18:00 czasu kijowskiego.