Bramkarz obronił dwa rzuty karne: Girona bez Cygankowa wywalczyła zwycięstwo nad Athletic w przykładzie (wideo)

Ukrainiec opuścił mecz z powodu kontuzji.

Gironapokonała Athletic Bilbao w meczu 9. rundy hiszpańskiej La Liga sezonu 2024/25. Mecz na stadionie Montilivi zakończył się wynikiem 2:1.

Katalończycy otworzyli wynik w 39. minucie – bramkę zdobył Yacer Asprilla. Dwie minuty później Baskowie odpowiedzieli bramką Oyany Sunset. Zespoły schodziły na przerwę z remisem.

Zwycięstwo podopiecznych Michela przyniosło Christian Stuani, który wykorzystał rzut karny w 90+9 minucie. Wcześniej Aitor Paredes został wyrzucony z drużyny Athletic, który zdobył dwie żółte kartki w dwie minuty.

Głównym bohaterem meczu był bramkarz Girony Paulo Gassaniga, który obronił dwa rzuty karne. 28. sparował strzał Alejandro Berenguera, a 58. Andera Herrery.

Ukraiński pomocnik Girony Viktor Tsygankov opuścił mecz z Athletic z powodu kontuzji, która otrzymane w meczu drugiej rundy Ligi Mistrzów z holenderskim Feyenoordem.

Recenzja meczu „Girona” – „Athletic”

< iframe class="leniwe ładowanie" data-src="https://embed.megogo.net/ev3/universal?id=25436366&lang=ru"frameborder="0" szerokość="100%" wysokość="500 " loading="lazy" scrolling="no" zezwoleniefullscreen="allowfullscreen">

Dzięki temu zwycięstwu Girona z 12 punktami awansowała na 11. miejsce w La Liga. Athletic zajmuje szóste miejsce z 14 punktami.

W dziesiątej rundzie La Liga, która odbędzie się po przerwie międzynarodowej, drużyna Tsygankowa zmierzy się 19 października z Realem Sociedad. Tego samego dnia Athletic zmierzy się u siebie z Espanyolem.