Amerykańscy naukowcy i historycy odkryli, że najtrudniejszym rokiem dla ludzkości nie był rok 1347, kiedy Europa zmagała się z zarazą, ale nie podczas Holokaustu.
Poinformował o tym URA-Inform w odniesieniu do T4.
Według ich badań najtrudniejszym okresem był rok 536 n.e. Okres ten przeszedł do historii jako czas „niekończącej się ciemności”. i wiele katastrof, które po nich nastąpiły.
W roku 536 Europa, Bliski Wschód i części Azji znalazły się na 18 miesięcy w niemal całkowitej ciemności. Latem temperatura spadła do +1 stopnia, rozpoczynając najzimniejszą dekadę od 2300 lat. Nawet w ciepłych regionach Chin spadł śnieg, co doprowadziło do zniszczenia upraw i rozpoczęcia masowego głodu.
‚Słońce przez cały rok emitowało światło niczym księżyc, bez promieni, jakby traciło swą moc, przestając świecić czysto i jasno jak poprzednio. Odkąd się to zaczęło, nie ustały wśród ludzi ani wojny, ani zarazy, ani żadne inne nieszczęścia niosące śmierć”. – napisał bizantyjski historyk Procopius.
Wkrótce przez Europę przetoczyła się dżuma Justyniana, zabijając około 25 milionów ludzi i około 100 milionów na Wschodzie. Michael McCormick z Harvardu i jego kolega Paul Majewski z Uniwersytetu w Maine odkryli, że przyczyną takiej ciemności była potężna erupcja wulkanu na Islandii, której emisje pokryły znaczną część Eurazji. W latach 540 i 547 miały miejsce jeszcze dwie erupcje, które nasiliły upadek gospodarczy narodów europejskich.
Wcześniej informowano również, że głównym objawem rychłej śmierci został nazwany: dane z badania przeprowadzonego przez naukowców.< /p>
Źródło informacji