Reprezentacja Brazylii pokonała Argentynę i została mistrzem świata w futsalu 2024 (wideo)

Niezwykle zacięty mecz finałowy zakończył się minimalną przewagą Brazylijczyków.< /strong>< /p>

Reprezentacja Brazylii wygrała Mistrzostwa Świata w futsalu 2024. W finale turnieju Brazylijczycy pokonali drużynę Argentyny z wynikiem 2:1.

Brazylijczycy strzelili obie bramki w meczu pierwsza połowa – gole Ferrau i Rafa Santos.

Argentyńczycy naciskali przez całą drugą połowę i próbowali odrobić straty, a już w 38. minucie zmniejszyli przewagę dzięki wysiłkom Matiasa Rosy, ale zabrakło wystarczy na większe albiceleste.

Pełny film z meczu Brazylia – Argentyna

W ten sposób Brazylia po raz szósty została mistrzem świata w futsalu (1989, 1992, 1996, 2008, 2012, 2024).

Dodajmy, że w meczu o brązowy medal na Mistrzostwach Świata W Pucharze Świata w futsalu 2024 reprezentacja Ukrainy pokonała Francję (7:1). Dla „niebiesko-żółtych” są to pierwsze w historii nagrody Pucharu Świata.

Wcześniej najlepszym wynikiem „niebiesko-żółtych” było czwarte miejsce na debiutanckim turnieju naszej drużyny w 1996 roku.

Drużyna Ukrainy po raz szósty w historii wzięła udział w Pucharze Świata w futsalu. Na Mistrzostwach Świata 2004 i 2008 nasza drużyna zatrzymała się w II rundzie grupowej (top 8), w 2012 dotarła do ćwierćfinału, a w 2016 odpadła w 1/8 finału.