„Real” z Luninem pokonał „Villarreal” w La Liga, ale stracił kluczowego zawodnika z powodu kontuzji (wideo)

Ukraiński bramkarz po raz pierwszy obronił piłkę. mecz w obecnych mistrzostwach Hiszpanii.

Real Madryt odniósł u siebie zwycięstwo nad Villarreal w meczu9. rundy hiszpańskiej La Ligasezon 2024/25. Mecz na stadionie Santiago Bernabeu zakończył się wynikiem 2:0.

Zespół Carlo Ancelottiego strzelił gola w każdej połowie meczu przeciwko Yellow Submarine. W 14. minucie meczu Federico Valverde otworzył wynik po asyście Luki Modricia.

W drugiej połowie Valverde dołożył asystę do swojej bramki, asystując Viniciusowi Juniorowi w 73. minucie.< /p>

Ukraiński bramkarz „Kremy” Andrey Lunin rozegrał cały mecz, zachowując czyste konto. Pracy miał bardzo mało, bo w całym meczu goście oddali tylko jeden celny strzał.

Dla Lunina mecz z Villarrealem był drugim w sezonie dla Royal Club. W środku tygodnia wybrał się na boisko wprzegrał mecz Ligi Mistrzów z Lille. Główny bramkarz Madrytu, Thibaut Courtois, kontynuuje rehabilitację po kontuzji.

Należy pamiętać, że pod koniec meczu z Villarreal obrońca Blancos Dani Carvajal doznał poważnej kontuzji więzadła krzyżowego kolano. Zapowiedział już na portalach społecznościowych, że przejdzie operację.

Recenzja meczu „Real Madryt” – „Villarreal”

Zwycięstwo pozwoliło Realowi Madryt dogonić Barcelonę na szczycie tabeli La Liga z 21 punktami, ale Katalończycy rozegrali o jeden mecz mniej. „Villarreal pozostał na trzeciej pozycji z 17 punktami.

W dziesiątej rundzie La Liga, która odbędzie się po przerwie międzynarodowej, drużyna Lunina zmierzy się 19 października na wyjeździe z Celtą, a Yellow Submarine dzień później gościć będzie Getafe.