„Polesie” pokonało „Worsklą” i awansowało na pierwsze miejsce w UPL (wideo)

Klub Żytomierz pozostaje niepokonany w bieżących Mistrzostwach Ukrainy.

Polesie pokonało Vorsklę w domowym meczu 9. kolejki ukraińskiej Premier League (UPL) sezonu 2024/25. Mecz w Żytomierzu zakończył się wynikiem 2:1.

W 32. minucie meczu gospodarze otworzyli wynik po bramce wenezuelskiego napastnika Luifera Hernandeza.< /p>

Przy 40. minucie drużyna Połtawy przywróciła równowagę w grze dzięki wysiłkom Ibrahima Kane'a. Tak więc zespoły schodziły na przerwę z remisem.

W drugiej połowie decydującego gola zdobył zespół Imada Ashoura – w 71. minucie Artem Smolyakov pięknie uderzył z daleka w prawy górny róg.

p>

< strong>Recenzja meczu „Polesie” – „Vorskla”

Będzie dodana wkrótce.

Zwycięstwo pozwoliło „Polesiowi” wyjść na prowadzenie miejsce w tabeli UPL z 20 punktami, pokonując „Aleksandrię” według dodatkowych wskaźników. Dynamo traci do nich jeden punkt, rozegrawszy o jeden mecz mniej – dziś kijowska drużyna będzie gościć Krivbass.

Przypomnijmy, że żytomierski klub nie przegrał jeszcze w tym sezonie mistrzostw Ukrainy – sześć zwycięstw i dwa remisy. „Worskla” zajmuje 12. miejsce z 9 punktami na swoim koncie.

W dziesiątej rundzie UPL, która odbędzie się po przerwie międzynarodowej, „Polesie” zmierzy się w październiku z „Levym Beregiem” 19, a drużyna Siergieja Dołganskiego tego samego dnia zmierzy się na wyjeździe z Aleksandrią.