Hat-trick Lewandowskiego: Barcelona po porażce odzyskała wyłączne prowadzenie w La Liga (wideo)

"Niebieski granat" poradziła sobie z Alaves.

Barcelonapokonała Alaves na wyjeździe w meczu 9. rundy hiszpańskiej La Liga sezon 2024/25. Mecz zakończył się wynikiem 0:3.

Bohaterem meczu był polski napastnik Robert Lewandowski, który strzelił hat-tricka. Zostało to odnotowane w 7., 22. i 32. minucie. Dwukrotnie asystował mu Rafinha, ponownie Eric Garcia.

Recenzja meczu „Alaves” – „Barcelona”

Po tym zwycięstwie Barcelona odzyskała jedyne prowadzenie w La Liga z 24 punktami. Zespół Hansiego Flicka ma trzy punkty przewagi nad Realem Madryt.

Alaves z kolei jest na 12. miejscu z 10 punktami na koncie.

W dziesiątym tournée La Liga, które odbędzie się odbędzie się po przerwie międzynarodowej, Barcelona podejmie Sevillę 20 października, a Alaves zagra u siebie z Valladolid 18 października.