Dynamo pokonało Krivbass i wróciło na szczyt UPL (wideo)

Zespół Aleksandra Szowokowskiego utrzymał zwycięstwo po trudnym meczu.

Dynamopokonało Krivbass w meczu 9 kolejki ukraińskiej Premier League (UPL)sezonu 2024/25. Mecz na stołecznym stadionie Walerija Łobanowskiego zakończył się wynikiem 2:1.

Już w 5. minucie meczu „biało-niebiescy” otworzyli wynik – Bramkę zdobył Valentin Rubchinsky.

W 25. minucie drużyna Aleksandra Szowokowskiego wzmocniła przewagę punktową – rzut karny wykorzystał Witalij Bujalski.

Przed przerwą drużyna Jurija Werniduba zmniejszyła liczbę bramek luka – obrońca Kijowa Taras Mikhavko wbił piłkę do własnej siatki po dośrodkowaniu Krzywego Rogu z rzutu wolnego.

W drugiej połowie drużyny nie zdobyły gola, więc Dynamo z różnicą utrzymało zwycięstwo jednego gola.

Recenzja meczu „Dynamo” – „Krivbass”

Zwycięstwo pozwoliło Dynamo z 22 punktami wrócić na pierwsze miejsce w lidze UPL, na którym znajdowało się przed rozpoczęciem tej rundy. Kijowska drużyna ma 2 punkty przewagi nad Polisją i Oleksandrią, a Szachtar ma 6 punktów przewagi. „Krivbass” z 11 punktami jest na ósmej pozycji.

W dziesiątej rundzie UPL, która odbędzie się po przerwie reprezentacyjnej, „Dynamo” zmierzy się 19 października na wyjeździe z „Obolonem”, a Dzień później „Krivbass” zmierzy się z „Dawn”.