„Veres” odniósł zdecydowane zwycięstwo nad „Zoryą”, przerywając passę bez zwycięstwa w UPL (wideo)

Klub Równe poprawił swoją pozycję w rankingach Mistrzostw Ukrainy.

Wieres odniósł zdecydowane zwycięstwo nad Zarią w domowym meczu 9. kolejki ukraińskiej Premier League (UPL ) sezon 2024/25. Mecz na stadionie Avangard w Równem zakończył się wynikiem 2:1.

Już w 9. minucie meczu drużyna Ługańska otworzyła wynik – po golu Igor Gorbach podanie Denisa Antyukha.

Gospodarze jednak dość szybko odrobili straty – w 18. minucie Marko Mrvaljevich celnym uderzeniem głową wykorzystał podanie Michaiła Protasevicha.

Równe klub zorganizował zwycięskiego gola na początku drugiej połowy dzięki brazylijskim legionistom. W 54. minucie Luan celnie strzelił z dwudziestu metrów, po wcześniejszym przyjęciu piłki od Iago Siqueiry.

Recenzja meczu „Veres” – „Zarya”

Zostaną wkrótce dodane.

W ten sposób „Veres” przerwał passę czterech meczów bez zwycięstwa w UPL i awansował na 11. miejsce w tabeli z 9 punktami. „Zoria” z 12 punktami zajmuje 7. miejsce.

W dziesiątej rundzie mistrzostw Ukrainy, która odbędzie się po przerwie reprezentacyjnej, „Wieres” zmierzy się 20 października na wyjeździe z „Czernomorcem”, a Tego samego dnia „Zorya” spotka się z Krivbassem.