Liverpool po kontuzji głównego bramkarza zapewnił sobie prowadzenie w Premier League trudnym zwycięstwem (wideo)

Zawodnicy Arne Slota pokonali Crystal Palace.

Liverpool pokonał Crystal Palace na wyjeździe w meczu otwarcia 7. rundy angielskiej Premier League (EPL) 2024/25. Mecz na stadionie Selhurst Park w Londynie zakończył się wynikiem 0:1.

Zwycięstwo Merseysiders przyniosła bramka Diogo Joty w 9. minucie meczu meczu – portugalski napastnik zamknął się w dośrodkowaniu Cody'ego w polu karnym bramkarza Gakpo.

Należy zaznaczyć, że w drugiej połowie „The Reds” zostali pozostawieni bez głównego bramkarza – kontuzji doznał Brazylijczyk Alisson i został zmieniony przez czeskiego bramkarza Vitezslava Jarosa w 79. minucie.

Recenzja meczu „Crystal Palace” – „Liverpool”

Zostanie dodane wkrótce.< /p>

Po tym zwycięstwie Liverpool zapewnił sobie pierwsze miejsce w Premier League z 18 punktami. Podopieczni Arne Slota mają 4 punkty przewagi nad Manchesterem City i Arsenalem, które rozegrały o jeden mecz mniej. Crystal Palace znajduje się w strefie spadkowej na 18. pozycji z zaledwie trzema punktami na koncie.

W meczach ósmej rundy Premier League, które odbędą się po przerwie międzynarodowej, Liverpool będzie gospodarzem Chelsea 20 października” Ukraiński skrzydłowy Michaił Mudryk i drużyna Olivera Glasnera dzień później zagrają na wyjeździe z Nottingham.