Odejście Dovbika nie uratowało: Roma poniosła sensacyjną porażkę w Lidze Europy (wideo)

Rzymianie niespodziewanie przegrali ze szwedzkim „Elfsborgiem”.

Włoszka Roma poniosła sensacyjną porażkę na wyjeździe ze szwedzkim Elfsborgiem w meczu drugiej rundy głównej sceny Europy Liga sezonu – 2024/25. Mecz na lokalnym stadionie w Borås zakończył się wynikiem 1:0.

Jedynego gola szwedzka drużyna strzeliła w 44. minucie – pomocnik Ghany Michael Baidu wykorzystał rzut karny.

< p>Ukraiński napastnik RzymianArtem Dovbikrozpoczął mecz na ławce rezerwowych, a na boisko wszedł w 65. minucie, zastępując Matiasa Sule.

Nasz napastnik nie miał jednak szans na zdobycie gola aż do ostatniego gwizdka. W konsekwencji nie był w stanie pomóc swojej drużynie uciec od porażki.

Dodajemy, że dla chorwackiego trenera Ivana Juricia jest to pierwsza porażka na czele Romy, którą objął w połowie września 2024 roku.

< h3>Recenzja meczu „Elfsborg” – „Roma”

Po tym fiasku Roma zajmuje 27. miejsce w klasyfikacji generalnej fazy zasadniczej Ligi Europy z zaledwie jednym punktem. W pierwszej rundzie Wilki po golu Dovbika zremisowały z Athletic Bilbao (1:1).

Dzięki zwycięstwu Elfsborg z trzema punktami awansował na 16. pozycję. W pierwszej rundzie szwedzki klub przegrał z holenderskim AZ Alkmaar (2:3).

W trzeciej rundzie Ligi Europy Rzymianie zmierzą się 24 października z Dynamem Kijów, a Elfsborg zmierzy się dzień wcześniej z Turcją na wyjeździe Galatasaray.”

Osiem najlepszych drużyn fazy głównej Ligi Europy zakwalifikuje się do 1/8 finału. Kluby zajmujące miejsca od 9. do 24. w klasyfikacji generalnej rozegrają podwójne mecze barażowe o awans do 1/8 finału. Reszta uzupełni swoje występy w europejskich konkursach.