Manchester United w osłabionym składzie zremisował w thrillerze Ligi Europy z Porto (wideo)

Zespoły przeprowadziły znakomitą „strzelaninę”, strzelając między sobą sześć bramek.

Manchester United zremisował z Porto w meczu drugiej rundy głównej fazy Ligi Europy< /silny > sezon 2024/25. Produktywny mecz na stadionie Dragau zakończył się wynikiem 3:3.

Czerwone Diabły dobrze rozpoczęły mecz – Marcus Rashford otworzył wynik w 7. minucie, a 13 minut później Rasmus Hoylund podwyższył prowadzenie gości.

Jednak „smoki” odwróciły losy konfrontacji. W 27. minucie brazylijski napastnik Pepe strzelił gola, a następnie Sama Omorodion zdobył podwójną bramkę, zdobywając gola w 34. i 50. minucie.

W 81. minucie podopieczni Erika ten Haga pozostali w mniejszości – druga bramka żółty Bruno Fernandes otrzymał kartkę i został wyrzucony z boiska.

Nie przeszkodziło to jednak Mancuńczykom uniknąć porażki. W doliczonym czasie gry, w 90+1. minucie, Harry Maguire wykonał rzut rożny.

Recenzja meczu „Porto” – „Manchester United”

Manchester United z 2 punktami zajmuje 21. miejsce w klasyfikacji generalnej rundy zasadniczej Ligi Europy. „Porto” zajmuje 24. pozycję z jednym punktem na koncie.

W trzeciej rundzie Ligi Europy „czerwone diabły” zmierzą się 24 października na wyjeździe z tureckim „Fenerbahce”, czyli prowadzony przez słynnego Portugalczyka Jose Mourinho. Tego samego dnia „Smoki” będą gościć niemiecki „Hoffenheim”.

Osiem najlepszych drużyn fazy głównej Ligi Europy zakwalifikuje się do 1/8 finału. Kluby zajmujące miejsca od 9. do 24. w klasyfikacji generalnej rozegrają podwójne mecze barażowe o awans do 1/8 finału. Reszta uzupełni swoje występy w europejskich konkursach.