Asysta Mudryka pomogła Chelsea rozpocząć od zwycięstwa rundę zasadniczą Ligi Konferencyjnej (wideo)

Londyński klub poradził sobie z belgijską Gandawą w produktywnym meczu.

Chelsea pewnie pokonała belgijskiego Gent w meczu pierwszej rundy głównej fazy sezonu Ligi Konferencyjnej 2024/25. Spotkanie na stadionie Stamford Bridge w Londynie zakończyło się wynikiem 4:2.

W 12. minucie Renata Veiga wyprowadziła gospodarzy na prowadzenie i z dalekiego słupka dośrodkowała z prawej flanki ukraińskiego skrzydłowego Michaiła Mudrika.

Zaraz po przerwie Pedro Neto wzmocnił „emerytów” ” korzyść. W 50. minucie Tsuyoshi Watanabe pomógł Buffaloes odzyskać jednego gola, ale w 63. minucie Christopher Nkunku oddał londyńczykom dwubramkowy handicap.

W 70. minucie Kiernan Dewsbury-Hall strzelił czwartego gola przeciwnikowi. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry dla belgijskiego klubu strzelił Omri Gendelman, co nie miało wpływu na wynik meczu.

Przypomnijmy, że Mudrik znalazł się w wyjściowym składzie „niebieskich” i rozegrał pełny mecz mecz.

Recenzja meczu „Chelsea” – „Gent”

W zaktualizowanym formacie Ligi Konferencyjnej 36 klubów gra w jednej lidze, w której zmierzą się z sześcioma różnymi przeciwnikami (trzy mecze u siebie i trzy na wyjeździe).

W drugiej rundzie Ligi Konferencyjnej podopieczni Enzo Mareschiego zmierzą się 24 października na wyjeździe z greckim Panathinaikosem, a „Gandawa będzie tego samego dnia gościć norweskie Molde.

Osiem najlepszych drużyn fazy głównej Konferencji Liga zakwalifikuje się do 1/8 finału. Kluby, które w klasyfikacji generalnej zajmą miejsca od 9. do 24., o awans do 1/8 finału rozegrają podwójne mecze barażowe. Reszta uzupełni swoje występy w europejskich konkursach.