Super interwencja Lunina nie pomogła: Real Madryt nieoczekiwanie poniósł porażkę z Lille w Lidze Mistrzów (wideo)

Jedyny gol dla ukraińskiego bramkarza padł z rzutu karnego.< /strong>

Real Madryt niespodziewanie przegrał z Lille w meczu drugiej rundy fazy zasadniczej Ligi Mistrzów sezonu 2024/25. Mecz na stadionie Pierre Maurois zakończył się wynikiem 1:0.

Ukraiński bramkarz Andrey Luninpo raz pierwszy w tym sezonie pojawił się w wyjściowym składzie Los Blancos, odkąd główny bramkarz klubu Thibaut Courtois kontuzjował w niedawnym meczu o mistrzostwo Hiszpanii z Atlético.

W 25. minucie Lunin wykonał niesamowitą obronę, dwukrotnie obronił swoją drużynę przed strzałami Jonathana Davida. Najpierw 25-letni Ukrainiec odbił główkę Kanadyjczyka, a potem także poradził sobie z chwytem.

Nie pomogło to jednak drużynie Carlo Ancelottiego w zdobyciu choć punktu w meczu z francuskim klubem. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy „Psy” strzeliły jedynego gola, który ostatecznie stał się zwycięskim golem – Jonathan David pokonał Lunina z rzutu karnego.

Recenzja meczu „Lille” – „Real Madryt”

Po dwóch meczach w najbardziej prestiżowym europejskim turnieju Lille i Real Madryt ma na swoim koncie po 3 punkty. W pierwszej rundzie Blancos pokonali Stuttgart (3:1), a Doges przegrali ze Sportingiem Lizbona (0:2).

W trzeciej rundzie Ligi Mistrzów Los Blancos zmierzą się z Borussią Dortmund 22 października, a dzień później Lille zmierzy się na wyjeździe z Atletico Madryt.

Osiem najlepszych drużyn z głównej fazy Ligi Mistrzów zakwalifikuje się do 1/8 finału. Kluby zajmujące miejsca od 9. do 24. w klasyfikacji generalnej rozegrają podwójne mecze barażowe o awans do 1/8 finału. Reszta uzupełni swoje występy w europejskich konkursach.