Liga Mistrzów: Aston Villa pokonała Bayern, zwycięstwo Liverpoolu, powrót Juventusu (wideo)

Odbyły się mecze drugiej rundy głównego klubowego turnieju europejskiego.

W meczach drugiej rundy fazy zasadniczej Ligi Mistrzów sezonu 2024/25 Aston Villa pokonała Bayern u siebie (1:0), „Liverpool” pokonał Bolonię (2:0< /u>) u siebie i Juventus pokonał RB Lipsk na wyjeździe (2:3).

Aston Villa pokonała Bayern dzięki zdobytej bramce przez Johna Durana w 79. minucie. Warto dodać, że w połowie pierwszej połowy podopieczni Unaia Emery’ego również zdobyli bramkę Monachium, jednak bramka Pau Torresa po obejrzeniu powtórki wideo (VAR) została anulowana ze względu na spalony.

Aston Villa (6 punktów) po dwóch rozegranych meczach zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji generalnej rundy zasadniczej Ligi Mistrzów. Bayern ma trzy punkty i zajmuje 15. pozycję.

W trzeciej rundzie Ligi Mistrzów angielski klub zmierzy się 22 października z włoską Bolonią, a dzień później drużyna Vincenta Kompany'ego zmierzy się na wyjeździe z Barceloną.< /p>

Recenzja meczu „Aston Villa” – „Bayern”

Liverpool pewnie pokonał Bolonię, strzelając gola w każdej połowie. Alexis McAllister otworzył wynik w 11. minucie. Z kolei w 75. minucie Mohamed Salah wzmocnił przewagę The Reds.

Zespół Arne Slota (6 punktów) zajmuje piąte miejsce w ogólnej klasyfikacji Ligi Mistrzów. Bolonia ma jeden punkt i zajmuje 26. pozycję.

W trzeciej rundzie Ligi Mistrzów Merseysiders zmierzą się 23 października na wyjeździe z RB Lipsk, a dzień wcześniej Bolonia zmierzy się na wyjeździe z Aston Villą.

Recenzja meczu „Liverpool” – „Bolonia” „

Juventus pokonał RB Lipsk w bardzo trudnym meczu. W połowie pierwszej połowy Benjamin Sheshko wyprowadził Bulls na prowadzenie. Tuż po przerwie Stara Dama wróciła z pomocą Dusana Vlahovica.

W 59. minucie turyńska drużyna pozostała w mniejszości – bramkarz Michele Di Gregorio otrzymał prostą czerwoną kartkę za grę ze swoim ręce poza swoim polem karnym.

Sześć minut później niemiecki klub wykorzystał przewagę liczebną i ponownie objął prowadzenie, a Szeszko wykorzystał rzut karny.

Jednak Bianconeri znaleźli siłę w mniejszości, aby powrócić. W 68. minucie Vlahovic przywrócił równowagę w grze, zdobywając podwójną bramkę. W 82. minucie bramka Frasisco Conceição zapewniła zwycięstwo podopiecznym Thiago Motty.

Juventus (6 punktów) zajmuje siódme miejsce w ogólnej klasyfikacji Ligi Mistrzów. RB Lipsk jest na 29. pozycji bez punktów.

W trzeciej rundzie Ligi Mistrzów włoscy giganci zmierzą się 22 października z niemieckim Stuttgartem, a dzień później Bulls zmierzą się z Liverpoolem na własnym boisku stadion.

Recenzja meczu „RB Lipsk” – „Juventus”

Osiem najlepszych drużyn z fazy głównej Ligi Mistrzów zakwalifikuje się do 1/8 finału. Kluby zajmujące miejsca od 9. do 24. w klasyfikacji generalnej rozegrają podwójne mecze barażowe o awans do 1/8 finału. Reszta uzupełni swoje występy w europejskich konkursach.