Dynamo przegrało z Hoffenheim w drugim meczu rundy zasadniczej Ligi Europy (wideo)

Drużyna Aleksandra Szowokowskiego na początku rozgrywek przegrała drugi mecz z rzędu Turniej europejski.

Kijów Dynamo został pokonany przez Hoffenheim w meczu drugiej rundy głównej fazy rozgrywek Liga Europy sezonu 2024/25. Mecz w niemieckim mieście Sinsheim zakończył się wynikiem 2:0.

Reprezentant Bundesligi otworzył wynik w połowie pierwszej połowy. W 22. minucie Adam Glozek trafił do bramki Georgy'ego Buschana po podaniu Valentina Gendre z prawej flanki.

W 60. minucie niemiecki klub umocnił się na prowadzeniu. Glozek zagrał z Andrejem Kramariciem i posłał piłkę w prawy dolny róg pola karnego, zdobywając podwójną bramkę.

Odwróć losy spotkania Biało-niebiescy ponieśli porażkę, oddając w całym meczu tylko jeden celny strzał na sześć celnych strzałów przeciwnika. Na podstawie łącznej liczby strzałów wynik to 19:8 na korzyść drużyny Pellegrino Matarazzo.

Recenzja meczu „Hoffenheim” – „Dynamo”

Zostanie dodana wkrótce.

W zaktualizowanym formacie Ligi Europy w rozgrywkach bierze udział 36 klubów jedną ligę, w której zmierzą się z ośmioma różnymi przeciwnikami (cztery mecze u siebie i cztery na wyjeździe). Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali po 2 przeciwników z 4 różnych koszy.

W pierwszej rundzie drugiego najbardziej prestiżowego europejskiego turnieju Dynamo niszczycielsko przegrało z Lazio (0:3), i Hoffenheim” zremisowali z duńskim „Midtjylland” (1:1).

W trzeciej rundzie Ligi Europy podopieczne Aleksandra Szowokowskiego zmierzą się z włoską „Romą” ukraińskiego napastnika Artema Dowbika 24 października i „Hoffenheim”. Tego samego dnia zmierzą się na wyjeździe z portugalskim Porto.

Osiem najlepszych drużyn fazy głównej Ligi Europy zakwalifikuje się do 1/8 egzaminy końcowe. Kluby zajmujące miejsca od 9. do 24. w klasyfikacji generalnej rozegrają podwójne mecze barażowe o awans do 1/8 finału. Reszta uzupełni swoje występy w europejskich konkursach.