„Benfica” z Trubinem sensacyjnie zdeptała „Atlético” w Lidze Mistrzów (wideo)

"Orły” wysłane do bramy „producentów materacy” cztery gole bez bramki.

Benficapokonała Atlético Madryt w meczu drugiej rundy głównej fazy mistrzów ligi sezonu 2024/25. Mecz na Estádio da Luz w Lizbonie zakończył się wynikiem 4:0.

Już w 13. minucie meczu Kerem Akturkoglu wyprowadził portugalski klub na prowadzenie.< /p>

Po przerwie gospodarze umocnili przewagę punktową – w 52. minucie Angel Di Maria wykorzystał rzut karny.

„Orły” na tym nie poprzestały i jeszcze dwukrotnie trafiły na „materacową” bramkę. W 75. minucie Alexander Ba strzelił druzgocący wynik, a w 84. minucie Orkun Kokcu swoją bramką zakończył mecz.

Ukraiński bramkarz Anatolij Trubin wszedł do wyjściowego składu Benfiki i zagrał pełna gra na boisku, choć pracy nie było wiele, bo hiszpański klub przez cały mecz ani razu nie oddał strzału na bramkę.

Recenzja meczu „Benfica” – „Atlético”

Dzięki temu zwycięstwu Benfica (6 punktów) awansowała na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej rundy zasadniczej Ligi Mistrzów . Atlético z 3 punktami zajmuje 23. miejsce.

Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie najbardziej prestiżowego europejskiego turnieju Lizbona pokonała Red Star (2:1), a drużyna Diego Simeone pokonała „RB Lipsk (2:1): 1).

W trzeciej rundzie Ligi Mistrzów drużyna Bruno Lage'a zmierzy się u siebie z holenderskim Feyenoordem 23 października, a „materacowcy” tego samego dnia zmierzą się z francuskim Lille.

Osiem najlepszych drużyn z fazy głównej Ligi Mistrzów zakwalifikuje się do 1/8 finału. Kluby zajmujące miejsca od 9. do 24. w klasyfikacji generalnej rozegrają podwójne mecze barażowe o awans do 1/8 finału. Reszta uzupełni swoje występy w europejskich konkursach.