Arsenal bez Zinczenki pewnie pokonał PSG w drugiej rundzie Ligi Mistrzów (wideo)

"Kanonierzy” pokonał mistrza Francji dzięki dwóm bramkom zdobytym w pierwszej połowie.

Arsenal pewnie pokonał francuskie PSGw drugiej rundzie meczowej głównej sceny Ligi Mistrzów sezonu 2024/25. Mecz na Emirates Stadium w Londynie zakończył się wynikiem 2:0.

Zespół Mikela Artety strzelił obie bramki w pierwszej połowie. W 20. minucie Kai Havertz pokonał paryskiego bramkarza Gianluigiego Donnarummę i otworzył wynik, kończąc po dośrodkowaniu Leandro Trossarda.

W 35. minucie Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. Bukayo Saka dośrodkował z rzutu wolnego, ale Donnarumma popełnił błąd – piłka przeleciała obok wszystkich zawodników i wylądowała w bramce francuskiego klubu.

Zespół Luisa Enrique próbował wyrównać, ale nie odpowiedział choćby jednym golem. Największą szansę miał Joao Neves w 67. minucie, ale po rzucie rożnym trafił w poprzeczkę.

Obrońca ukraińskiego Arsenalu Alexander Zinchenko nie znalazł się w składzie na mecz z PSG, ponieważ nadal dochodzi do siebie po kontuzji kontuzja mięśnia łydki.

Recenzja meczu „Arsenal” – PSG

Dzięki temu zwycięstwu Arsenal (4 punkty) awansował na ósme miejsce w klasyfikacji generalnej rundy głównej Mistrzów Liga. PSG z 3 punktami spadło na 18. pozycję.

Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie najbardziej prestiżowego europejskiego turnieju Arsenal podzielił się punktami z włoską Atalantą (0:0), a PSG pokonało hiszpańską Gironę (1 :0).

W trzeciej rundzie Ligi Mistrzów Kanonierzy zmierzą się z Szachtarem Donieck, a Paryżanie będą gospodarzami meczu z holenderskim PSV. Obydwa mecze odbędą się 22 października.

Do 1/8 finału zakwalifikuje się osiem najlepszych drużyn z głównej fazy Ligi Mistrzów. Kluby zajmujące miejsca od 9. do 24. w klasyfikacji generalnej rozegrają podwójne mecze barażowe o awans do 1/8 finału. Reszta uzupełni swoje występy w europejskich konkursach.