Szachtar przegrał z Atalantą w Lidze Mistrzów po kontuzji Stepanenki (wideo)

"Dla górników” nie udało się zdobyć punktów w meczu z obecnym zwycięzcą Ligi Europy.

Donieck Szachtar przegrał w meczu z włoską Atalantą mecz drugiej rundy fazy zasadniczej Ligi Mistrzów sezonu 2024/25. Mecz na Veltins Arena w Gelsenkirchen w Niemczech zakończył się wynikiem 0:3.

W pierwszej połowie Bergamaski strzelił dwa gole mistrzowi Ukrainy. W 21. minucie Berat Djimsiti otworzył wynik po rzucie wolnym i podaniu Ademoli Lookmana.

W 41. minucie Lookman strzelił sobie gola, kończąc podanie Seada Kolasinaca jednym dotknięciem zza pola karnego

< p>Zaraz po przerwie aktualny zwycięzca Ligi Europy wrzucił trzecią bramkę do bramki Pomarańczowo-Czarnych – w 48. minucie Raul Bellanova wykończył dośrodkowanie z lewego skrzydła drużyny w polu karnym po strzale Davide Zappacosta.

Chcielibyśmy dodać, że w 62. minucie kapitan drużyny Pitmen Taras Stepanenko naciągnął mięsień i z powodu kontuzji zastąpił go Artem Bondarenko.

Zespół Marino Pusica nie odpowiedział choćby jednym golem i uniknął porażki.

Recenzja meczu „Szachtar” – „Atalanta”

Zostanie dodany wkrótce

W zaktualizowanym formacie Ligi Mistrzów 36 klubów gra w jednej lidze, w której zmierzą się z ośmioma różnymi przeciwnikami (cztery mecze u siebie i cztery na wyjeździe).

W pierwszej rundzie najbardziej prestiżowego europejskiego turnieju Szachtar „ remisował z włoską „Bologną” (0:0), a „Atalanta” dzieliła się punktami z Londyn „Arsenal” (0:0).

< p>W trzeciej rundzie Ligi Mistrzów Pitmen zmierzy się 22 października na wyjeździe z londyńskim Arsenalem, a drużyna Gian Piero Gasperiniego będzie codziennie gościć szkocki Celtic później.

Osiem najlepszych drużyn fazy zasadniczej Ligi Mistrzów awansuje do 1/8 finału. Kluby zajmujące miejsca od 9. do 24. w klasyfikacji generalnej rozegrają podwójne mecze barażowe o awans do 1/8 finału. Reszta uzupełni swoje występy w europejskich konkursach.