Reprezentacja Ukrainy po zaciętej walce przegrała z Brazylią w półfinale Mistrzostw Świata w Futsalu 2024 (wideo)

Podopieczni Aleksandra Kosenki powalczą o brąz Puchar Świata.

Reprezentacja Ukrainy w futsalu została pokonana przez reprezentację Brazylii w półfinale >Mistrzostwa Świata w futsalu 2024 strong>. Mecz w Taszkencie (Uzbekistan) zakończył się wynikiem 2:3.

Na początku spotkania przeciwnicy wymieniali się trafieniami w ramę bramki. W połowie pierwszej połowy wydawało się, że Brazylijczycy otworzyli wynik, jednak po obejrzeniu powtórki wideo (VAR) gol został anulowany, ponieważ bramkarz reprezentacji Ukrainy Aleksander Suchow zdołał docisnąć piłkę do bramki. parkiet i dopiero wtedy Brazylijczyk wybił piłkę spod ręki i strzelił do pustej bramki. Sędzia odnotował zatem naruszenie zasad.

Pod koniec pierwszej połowy kapitan reprezentacji Ukrainy Petr Shoturma bezskutecznie poległ w walce z przeciwnikiem i doznał poważnej kontuzji, przez co zmuszony był opuścić boisko na noszach.

W 18. minucie Ukraińcy otworzyli wynik meczu z Brazylią – Igor Czerniawski przesunął się na środek z lewego skrzydła i mocnym uderzeniem oddał w najbliższy róg. Tym samym zespoły schodziły na przerwę z minimalną przewagą „niebiesko-żółtych”.

Zaraz po przerwie Brazylijczycy odbili się – w 21. minucie Diego pobiegł lewym skrzydłem i dośrodkował, a Rostislav Semenchenko wbił piłkę we własną bramkę.

I już w 22. minucie podopieczni Aleksandra Kosenki stracili drugą bramkę – Suchow po błędzie obrońcy sparował strzał Diego z bliskiej odległości, ten jednak zdołał skierować piłkę do pustej siatki.

W w 29. minucie Ukraina wyrównała – nasi futsaliści przechwycili piłkę i zagrali znakomitą kombinację, którą jesienią skutecznie uzupełnił Igor Korsun.

W 33. minucie Ukraińcy stworzyli kolejną świetną okazję – Jewgienij Żuk trafił w najbliższy słupek z prawej flanki, a po wykończeniu Michaił Zwaricz trafił w drugi słupek.

W 36. minucie Brazylia zdobyła trzeciego gola szósty gol Sędzia ukarał Ukrainę faulem z 10 metrów, który Diego wykorzystał. Ta bramka ostatecznie okazała się decydująca.

Recenzja meczu Ukrainy z Brazylią

Zostanie dodana wkrótce.

Na świecie Finały Pucharu 2024 Futsal Brazylia zmierzą się ze zwycięzcą meczu Argentyny z Francją, który zaplanowany jest na 3 października.

Finał z udziałem Brazylijczyków odbędzie się 6 października w Taszkencie. Tego samego dnia Ukraina rozegra mecz o brąz.

Reprezentacja Ukrainy po raz drugi w historii i po raz pierwszy od 28 lat wystąpiła w półfinale Pucharu Świata w futsalu. Po raz pierwszy zdarzyło się to na debiutanckim turnieju naszej drużyny w 1996 roku, gdzie zajęła ona czwarte miejsce.

Reprezentacja Ukrainy po raz szósty w historii bierze udział w Pucharze Świata w futsalu. Na Mistrzostwach Świata w 2004 i 2008 roku ukraińska reprezentacja zatrzymała się w II rundzie grupowej (top 8), w 2012 roku dotarła do ćwierćfinału, a w 2016 roku odpadła w 1/8 finału.