Liga Mistrzów: Barcelona rozgromiła Young Boys, Manchester City pokonał Slovana Ukraińcem (wideo)

Giganci hiszpańscy i angielscy jednocześnie odnieśli druzgocące zwycięstwa.

W meczach drugiej rundy fazy zasadniczej Ligi Mistrzów sezonu 2024/25 Barcelona pokonała Young Boys< /strong> na swoim stadionie (5:0), a Manchester City pokonał Bratysławę Slovan(0:4 ).

Już w pierwszej połowie Katalończycy zapewnili sobie wygodną przewagę, strzelając trzy gole przeciwnikowi – bramki zdobyli Robert Lewandowski, Rafinha i Inigo Martinez.

Po przerwie polski napastnik zdobył podwójną bramkę, a na koniec meczu ostateczny wynik ustalił Mohamed Camara, strzelając samobójczą bramkę.

Tak więc „niebieskie granaty” (3 punktów) awansował na dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej rundy zasadniczej Ligi Mistrzów. Szwajcarski klub (0 punktów) jest na ostatnim miejscu.

Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie najbardziej prestiżowego europejskiego turnieju Barcelona rewelacyjnie przegrała„Monaco” (1:2), a „Young Boys” przegrały z angielską „Aston Villą” (0:3).

W trzeciej rundzie Ligi Mistrzów podopieczni Hansiego Flicka zmierzą się z u siebie z Bayernem Monachium, a szwajcarska reprezentacja będzie gościć Inter Mediolan. Obydwa mecze odbędą się 23 października.

Recenzja meczu „Barcelona” – „Young Boys”

Z kolei Manchester City strzelił po dwa gole w każdej połowie przeciwko Slovanowi Bratysławie. Przed przerwą handicap dla „obywateli” stworzyli Ilkay Gundogan i Phil Foden.

W drugiej połowie Erling Haaland i James Mackaity doprowadzili sprawę do remisu. Słowacka drużyna nie odpowiedziała.

Ukraiński pomocnik Slovana Daniil Ignatenko znalazł się w wyjściowym składzie i spędził na boisku 63 minuty.

Manchester City z dorobkiem 4 punktów zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Ligi Mistrzów. „Slovan” z zerem w tabeli punktacji zajmuje przedostatnią, 35. pozycję.

Nawiasem mówiąc, w pierwszej rundzie głównego Pucharu Europy drużyna Josepa Guardioli remisuje z Interem Mediolan (0:0), a słowacki klub przegrał ze szkockim Celticem (1:5).

W trzeciej rundzie Manchester City 23 października podejmie Spartę Praga. Dzień wcześniej „Slovan” zmierzy się z „Gironą” na wyjeździe z ukraińskim pomocnikiem Wiktorem Cygankowem.

Recenzja meczu „Slovan” – „Manchester City”

Osiem najlepszych drużyn z głównej fazy Ligi Mistrzów awansuje do 1/8 finału. Kluby, które zajmą miejsca od 9. do 24. w klasyfikacji generalnej, o awans do 1/8 finału rozegrają podwójne mecze barażowe. Reszta uzupełni swoje występy w europejskich konkursach.