Kontuzja Cygankowa i niewykorzystane rzuty karne: Girona przegrała z Feyenoordem w Lidze Mistrzów (wideo)

Podopieczni Michela przegrali drugi mecz z rzędu na początku rundy zasadniczej klubowy turniej europejski.

GironaUkraiński pomocnik Viktor Tsygankov przegrał u siebie z Feyenoordem druga runda fazy zasadniczej Ligi Mistrzów na sezon 2024/25. Mecz na stadionie Municipal de Montilivi zakończył się wynikiem 2:3.

W 19. minucie David Lopez objął prowadzenie dla Katalończyków, ale cztery minuty później goście wrócił – Yangel Herrera wbił piłkę do własnej bramki.

W 29. minucie Tsygankov z powodu kontuzji zmuszony był opuścić boisko, którego zastąpił Arnaud Danjuma. Podczas ataku Ukrainiec utykał, po czym poprosił o wymianę.

W 33. minucie holenderski klub wyszedł na prowadzenie – bramkę zdobył Anthony Milambo. Zespół Rotterdamu mógł strzelić po raz trzeci w 36. minucie, ale Ayase Ueda nie wykorzystał rzutu karnego.

Po przerwie zespół Micheli miał okazję na przywrócenie parytetu w meczu, ale Boyan Miovski nie trafił w bramkę rzut karny w 67. minucie

W 73. minucie Girona wyrównała dzięki wysiłkom Donny'ego van de Beeka. Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do Feyenoordu – w 79. minucie samobójczy gol Ladislava Krejci zapewnił holenderskiemu klubowi zwycięstwo.

Relacja z meczu „Girona” – „Feyenoord”

W zaktualizowanym formacie Mistrzów League, 36 klubów gra w zunifikowanej lidze, gdzie zmierzą się z ośmioma różnymi przeciwnikami (cztery mecze u siebie i cztery na wyjeździe).

W pierwszej rundzie najbardziej prestiżowego europejskiego turnieju Girona przegrała z PSG ( 0:1), a Feyenoord przegrał miażdżąco z Bayerem (0:4).

W trzeciej rundzie Ligi Mistrzów biało-czerwoni zmierzą się 22 października ze Slovanem Bratysława, a drużyna Briana Priske dzień później zagrają na wyjeździe lizbońska „Benfica”.

Osiem najlepszych drużyn głównej fazy Ligi Mistrzów zakwalifikuje się do 1/8 finału. Kluby zajmujące miejsca od 9. do 24. w klasyfikacji generalnej rozegrają podwójne mecze barażowe o awans do 1/8 finału. Reszta uzupełni swoje występy w europejskich konkursach.