Bayer pokonał Milan w drugiej rundzie Ligi Mistrzów (wideo)

"Farmaceuci” wygrał drugi mecz z rzędu na początku głównego europejskiego turnieju.

Bayeru siebie minimalnie pokonał w meczu Milan druga runda fazy zasadniczej Ligi Mistrzówsezon 2024/25. Mecz na BayArena w Leverkusen zakończył się wynikiem 1:0.

Zespół Xabiego Alonso mógł objąć prowadzenie w połowie pierwszej połowy, ale bramka Victora Bonifacego w 21. minuta została odwołana po sprawdzeniu powtórki wideo (VAR) z powodu spalonego.

Tak więc pierwsza połowa minęła bez żadnych bramek. Jednak na początku drugiej połowy spotkania mistrz Niemiec rzeczywiście otworzył bramkę włoskiemu przeciwnikowi – w 51. minucie Bonifacy skutecznie dobiegł do mety po tym, jak bramkarz Rossoneri Mike Maignan sparował strzał Jeremy’ego Frimponga.

Siła reakcji na straconą bramkę i podopieczni byłego trenera Szachtara Donieck Paulo Fonsecy nie potrafili się uratować przed porażką.

Recenzja meczu Bayer – Milan

Po tym zwycięstwie Bayer (6 punktów) awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej rundy zasadniczej Ligi Mistrzów. „Milan” zajmuje dopiero 29. pozycję bez ani jednego punktu.

Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie najbardziej prestiżowego europejskiego turnieju „Bayer” pokonał Holendra „Feyenoord” (4:0), oraz „ Milan przegrał z angielskim Liverpoolem (1:3).

W trzeciej rundzie Ligi Mistrzów Farmaceuci zmierzą się 23 października na wyjeździe z francuskim Brestem, a dzień wcześniej Rossoneri gospodarzem belgijskiej Brugii.

Osiem najlepszych drużyn głównej fazy Ligi Mistrzów zakwalifikuje się do 1/8 finału. Kluby, które zajmą miejsca od 9. do 24. w klasyfikacji generalnej, o awans do 1/8 finału rozegrają podwójne mecze barażowe. Reszta uzupełni swoje występy w europejskich konkursach.