Atlético dramatycznie uniknął porażki z Realem Madryt w niemal wykolejonym meczu Primera (wideo)

Napięte derby Madrytu nie wyłoniły zwycięzcy.

Atlético Madryt i Real Madryt zremisowały w centralnym meczu 8. rundy hiszpańskiej La Liga sezonu 2024/25 sezon. Mecz na stadionie Metropolitano w Madrycie zakończył się wynikiem 1:1.

Pierwsza połowa minęła bez żadnych bramek. Po przerwie Los Blancos otworzyli wynik – w 64. minucie po podaniu Viniciusa Juniora bramkę zdobył Eder Militao.

Kilka minut po zdobyciu bramki mecz został przerwany. Kibice Materaca zaczęli rzucać na boisko różne przedmioty – zapalniczki, monety, ciasteczka o nieznanej zawartości, a także prowokowali okrzykami bramkarza Blancos Thibauta Courtoisa.

Sędzia wyprowadził drużyny z boiska do czasu uspokojenia kibiców Atlético. Po 18 minutach gra została wznowiona.

Zakończenie konfrontacji nastąpiło w doliczonym czasie gry. W 90+5 minucie gol Angela Correi uratował drużynę Diego Simeone przed porażką w derbach Madrytu.

Przywróćmy uwagę, że „materacowcy” zakończyli mecz w mniejszości – w 90+9 minucie, a bezpośrednia czerwona kartka i wyrzucenie z boiska przez Marcosa Llorente.

Ukraiński bramkarz Royal Club Andrey Lunin cały mecz spędził na ławce rezerwowych. W tym sezonie 25-letni bramkarz reprezentacji Ukrainy, któryprzedłużył kontraktz Realem do lata 2030 roku, nie rozegrał jeszcze w barwach Madrytu ani jednego meczu.

< h3>Przegląd meczu Atlético Madryt – Real Madryt

Po tym meczu Real Madryt pozostał z 18 punktami na drugim miejscu w tabeli La Liga, zmniejszając różnicę od prowadzenia Barcelony do 3 punktów. „Atlético” jest na trzeciej pozycji z 16 punktami.

Real i „Atlético” swoje kolejne mecze rozegrają 2 października w Lidze Mistrzów: „cream” zagra na wyjeździe z francuskim „Lille”, a „Materac” zmierzy się na wyjeździe z portugalską Benfiką.

W mistrzostwach Hiszpanii podopieczni Carlo Ancelottiego zmierzą się u siebie z Villarreal 5 października, a drużyna Simeone dzień później spróbuje pokonać Real Sociedad.