Zidentyfikowano potencjalnego przeciwnika reprezentacji Ukrainy w półfinale Mistrzostw Świata w Futsalu 2024

Jeśli Ukraińcy pokonają Wenezuelę, w następnej kolejności zagrają z Brazylijczykami.< /strong>

Zidentyfikowano potencjalnego przeciwnika reprezentacji Ukrainy w półfinale Mistrzostw Świata w futsalu 2024. To właśnie drużyna Brazylii pokonała Maroko w pierwszym ćwierćfinale z wynikiem 3:1.

W pierwszej połowie Brazylijczycy dwukrotnie trafił w bramkę przeciwnika – na 12. W 18. minucie Marsylia otworzyła wynik, a w 18. Leandro Lino podwoił przewagę swojego zespołu.

W drugiej połowie Diego zdobył bramkę w 29. minucie i podwyższył przewagę Ameryki Południowej do trzech bramek. W 35. minucie Boumezu zmniejszył przewagę afrykańskiej drużyny, ale Marokańczykom nie wystarczyło, aby zrobić więcej.

Dlatego w półfinale Mistrzostw Świata w Futsalu 2024 zwycięzca kwarty -finałowy mecz pomiędzy Ukrainą a Wenezuelą rozegrany zostanie z Brazylią.

Mecz Ukraina-Wenezuela odbędzie się również w niedzielę 29 września. Gwizdek startowy zabrzmi o godzinie 18:00 czasu kijowskiego.

Transmisja wideo online meczu Ukraina – Wenezueladostępna jest na naszej stronie internetowej.

Ukraiński reprezentacja narodowa po raz szósty w historii bierze udział w Pucharze Świata w futsalu. Najlepszym wynikiem „niebiesko-żółtych” było czwarte miejsce na debiutanckim turnieju naszej drużyny w 1996 roku.

Na mundialu 2004 i 2008 reprezentacja Ukrainy zatrzymała się w II rundzie grupowej (pierwsza ósemka ), w 2012 roku dotarła do ćwierćfinału, a w 2016 została wyeliminowana w 1/8 finału.