Sensacyjne fiasko: Barcelona poniosła pierwszą porażkę w sezonie mistrzostw Hiszpanii (wideo)

Zespół Hansiego Flicka przerwał swój zwycięski marsz na krajowej scenie.

Barcelona niespodziewanie przegrała z Osasuną w meczu 8. rundy hiszpańskiej La Liga 2024 sezon /25. Mecz w Pampelunie zakończył się wynikiem 4:2.

Jeszcze przed przerwą gospodarze zaskoczyli Katalończyków dwoma bramkami. W 18. minucie meczu Ante Budimir otworzył wynik, a w 28. minucie Brian Zaragoza umocnił przewagę swojego zespołu.

Na początku drugiej połowy „niebieskie granaty” zmniejszyły przewagę w wyniku – w 53. minucie zdobył Pau Victor.

Ale w 72. minucie Pamplończycy ponownie wyszli na prowadzenie różnicą dwóch bramek – Budimir wykorzystał rzut karny.

W 85. minucie Albert Bretones strzelił czwartego gola przeciwko Blaugranas. Zespół Hansiego Flicka zdołał odpowiedzieć jedynie bramką 17-letniego Lamina Yamala na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry.

Recenzja meczu „Osasuna” – „Barcelona”

strong>

W ten sposób Barcelona poniosła pierwszą porażkę w bieżącym losowaniu LaLiga. Blaugrana nadal prowadzi w mistrzostwach Hiszpanii z 21 punktami, 4 punkty przewagi nad Realem Madryt, który rozegrał jeden mecz mniej. Osasuna (14 punktów) awansowała na szóstą pozycję.

W kolejnej rundzie La Liga Katalończycy zmierzą się z Alaves na wyjeździe 6 października, a Osasuna dzień wcześniej zmierzy się z Getafe.