Roma i Dovbik odnieśli zdecydowane zwycięstwo w meczu o mistrzostwo Włoch (wideo)

"Wilki” powrócił w meczu przeciwko „Wenecji”.

RomaUkraiński napastnik Artem Dovbik pokonał Wenecję > w meczu mecz 6. rundy włoskiej Serie A sezonu 2024/25. Mecz na Stadio Olimpico w Rzymie zakończył się wynikiem 2:1.

Goście wyszli na prowadzenie pod koniec pierwszej połowy – Gianluca Busio trafił w słupek, ale Yoel wykonał udany strzał kończący Pohjanpalo.

Jednak w drugiej połowie Rzymianie odpowiedzieli atakiem. W 75. minucie Brian Cristante przywrócił równowagę w grze po asyście Lorenzo Pellegriniego.

W 83. minucie Wolves wywalczyli zwycięstwo – rezerwowy Niccolo Pisilli strzelił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.< /p>

Przypomnijmy, że Dovbik znalazł się w wyjściowym składzie Romy i cały mecz spędził na boisku.

Tym samym zakończyła się passa trzech meczów strzeleckich Ukraińca – przed meczem z Wenecją strzelił gola Genoi i Udinese w Serie A oraz Athletic Bilbao w Lidze Europy.

Recenzja meczu „Roma” – „Wenecja”

Odnosząc drugie zwycięstwo z rzędu w Mistrzostwach Włoch, Rzymianie awansowali na dziewiąte miejsce w tabeli z 9 punktami. Wenecja znajduje się w strefie spadkowej na 18. pozycji z 4 punktami.

Roma swój kolejny mecz na wyjeździe rozegra 3 października ze szwedzkim Elfsborgiem w Lidze Europy. W Serie A drużyna Ivana Juricia zmierzy się na wyjeździe z Monzą 6 października, a Wenecja zmierzy się na wyjeździe z Weroną 4 października.