Historyczny poker Palmera pozwolił Chelsea i Mudrykowi wygrać mecz Premier League z dużą liczbą punktów (wideo)

Podopieczni Enzo Maresca zdobyli trzy punkty w spektakularnym meczu z Brighton. strong>

Chelsea pokonała Brighton u siebie w 6. rundzie angielskiej Premier League (EPL) ) sezon 2024/25. Mecz na stadionie Stamford Bridge w Londynie zakończył się wynikiem 4:2.

Już w 7. minucie Jorginho Rutter wyprowadził Seagulls na prowadzenie. Jednak jeszcze przed przerwą gospodarze odpowiedzieli czterema bramkami, a wszystkie zdobył Cole Palmer, który zdobywał gola od 21. do 41. minuty. Strzelił jedną ze swoich czterech bramek z rzutu karnego.

22-letni Anglik został pierwszym zawodnikiem w historii Premier League, który strzelił gola w pierwszej połowie.

Carlos Baleba strzelił drugiego gola dla Brighton w 34. minucie. W drugiej połowie drużyny nie potrafiły już strzelać sobie nawzajem bramek, dlatego wynik na tablicy wyników nie uległ zmianie.

Przypomnijmy, że Mudrik rozpoczął mecz jako rezerwowy, a wszedł na boisko jako zmiennik w 71. minucie minucie za Jadona Sancho.