Dynamo pokonało Left Bank i wróciło na szczyt UPL (wideo)

"Biały i niebieski” nie napotkał żadnych problemów w meczu z nowicjuszem w elitarnej lidze.

Dynamopokonało w meczu Left Bank >8. kolejka ukraińskiej Premier League (UPL)sezon 2024/25. Mecz na stadionie Lewego Brzegu w Kijowie zakończył się wynikiem 0:3.

Już w 8. minucie meczu „biało-niebiescy” otworzyli wynik – po rzucie rożnym, a odbicie zdobył 19-letni obrońca Taras Mikhavko, dla którego ten gol był jego debiutem w karierze.

W 19. minucie Dynamo mogło zwiększyć swoją przewagę, ale Bramka Andrieja Jarmołenko nie została strzelona z powodu spalonego.

W drugiej połowie meczu drużyna Aleksandra Szowokowskiego zdobyła jeszcze dwa gole. Najpierw w 62. minucie bramkę zdobył Władimir Brażko.

A następnie w doliczonym czasie gry, w 90+1. minucie, Valentin Rubchinsky zdobył druzgocący wynik.

Pamiętaj, że nowicjusz w drużynie elitarna liga zakończyła mecz w mniejszości – w 80. minucie Valery Samar dostał drugą żółtą kartkę.

Recenzja meczu „Lewy Brzeg” – „Dynamo”

Dzięki temu zwycięstwu Dynamo (19 punktów) wróciło na pierwsze miejsce w UPL. Pod względem dodatkowych wskaźników Biało-Niebiescy wyprzedzają Aleksandrię. Z kolei „Left Bank” zajmuje 13. pozycję z 6 punktami.

Dynamo swój kolejny mecz na wyjeździe rozegra 3 października z niemieckim „Hoffenheim” w Lidze Europy, a następnie 6 października zmierzy się z gospodarz „Krivbass” w Mistrzostwach Ukrainy. „Left Bank” rozegra wyjazdowy mecz UPL z „Kolosem” 5 października.