„Polesie” pokonało „Karpaty” i awansowało na drugie miejsce w UPL (wideo)

Drużyna Żytomierza nie przegrała ani jednego z siedmiu meczów na Ukrainie Mistrzostwa w tym sezonie

Polesie pokonały Karpaty na wyjeździe w meczu 8. kolejki ukraińskiej Premier League. (UPL) sezon 2024/25. Mecz na stadionie Ukraina we Lwowie zakończył się wynikiem 1:3.

Goście objęli prowadzenie w 18. minucie dzięki staraniom Borysa Kruszyńskiego. Minutę później lwowska drużyna odbiła się po bramce Denisa Miroshnichenko.

Tuż przed przerwą Oleksiy Gutsulyak ponownie wyprowadził drużynę Żytomierza na prowadzenie, wykorzystując podanie Kruszinskiego.

W drugiej połowie zespół Imada Ashura umocnił się na prowadzeniu, zdobywając 70 punktów Aleksandra Nazarenki w 1. minucie.

Recenzja meczu „Karpaty” – „Polesie”

Polesie z 17 punktami awansowało na drugie miejsce w UPL, nie przegrawszy żadnego z siedmiu meczów w mistrzostwach Ukrainy w tym sezonie (5 zwycięstw i 2 remisy). Klub Żytomierz traci dwa punkty do prowadzącego Oleksandrii.

Z kolei „Karpaty” z 8 punktami zajmują dziesiątą pozycję w tabeli UPL.

W kolejnej rundzie UPL , drużyna Żytomierza 6 października zmierzy się z Worsklą, a drużyna Władysława Lupaszki zagra u siebie z Ingulets 4 października.