Manchester City, pozbawiony pretendenta do Złotej Piłki, potknął się w Premier League przeciwko Newcastle (wideo)

Zespół Pepa Guardioli po raz drugi z rzędu stracił punkty w mistrzostwach Anglii.

Manchester Cityremisował z Newcastlew meczu otwarcia 6. rundy angielskiej Premier League (EPL ) )sezon 2024/25. Mecz na stadionie St. James's Park zakończył się wynikiem 1:1.

W pierwszej połowie „Obywatele” wypracowali minimalną przewagę w wyniku – Joshko Guardiol strzelił gola w 35. minucie po podaniu Jacka Grealisha.

Na początku drugiej połowy Magpies odbiły się i w 57. minucie Anthony Gordon wykorzystał rzut karny.

Koniec z drużynami pojawił się. Dla drużyny Pepa Guardioli to druga z rzędu strata punktów w mistrzostwach Anglii. W ostatniej rundzie Manchester City remisował z Arsenalem (2:2).

Przypomnijmy, że jeden z liderów Manchesteru City opuścił mecz z Newcastle i pretendentem do tytułu Złotą Piłką został hiszpański pomocnik Rodri, który pauzuje do końca bieżącego sezonu z powodu zerwania więzadła krzyżowego w kolanie.

Ponadto w meczu nie wziął udziału kolejny bardzo ważny zawodnik mecz z powodu kontuzji „sky blues” – belgijski pomocnik Kevin De Bruyne.

Recenzja meczu „Newcastle” – „Manchester City”

Will zostanie wkrótce dodane.

Po tym meczu Manchester City w dalszym ciągu prowadzi w Premier League z 14 punktami – obywatele mają 2 punkty przewagi nad Liverpoolem i Aston Villą, które rozegrały o jeden mecz mniej. Newcastle (11 punktów) jest na piątej pozycji.

W kolejnej rundzie Premier League Manchester City podejmie Fulham 5 października, a podopieczni Eddiego Howe'a zmierzą się tego samego dnia na wyjeździe z ukraińskim obrońcą Evertonu Witalij Mykolenko.