Liverpool pokonał Wolverhampton po zaciętym meczu i został liderem Premier League (wideo)

Zawodnicy Arne Slota pokonali Manchester City i „Arsenał” w tabeli.

Liverpool pokonał na wyjeździe Wolverhampton w meczu 6. rundy ligi angielskiej Premier League ( EPL)sezon 2024/25. Mecz na stadionie Molineux w Wolverhampton zakończył się wynikiem 1:2.

Merseysiders otworzyli wynik w doliczonym czasie pierwszej połowy – Ibrahima Konate zdobył dośrodkowanie Diogo Joty.< /p>

Na początku drugiej połowy Wilki przywróciły parytet w meczu – w 56. minucie Ryan Ait-Nouri zdobył bramkę.

Jednak w 61. minucie Liverpool objął prowadzenie ponownie – Mohamed Salah wykorzystał rzut karny. To właśnie gol Egipcjanina zapewnił The Reds zwycięstwo w tym trudnym pojedynku.

Recenzja meczu „Wolverhampton” – „Liverpool”

Zostanie dodany już wkrótce.< /p>

Dzięki temu zwycięstwu Liverpool z 15 punktami zajął pierwsze miejsce w Premier League. Podopieczni Arne Slota mają jeden punkt przewagi nad Manchesterem City i Arsenalem, a także mają dwupunktową przewagę nad Chelsea.

Wolverhampton z kolei znajduje się na dole tabeli mistrzostw z jednym punktem Anglii.< /p>

W kolejnej rundzie Premier League Liverpool zmierzy się 5 października na wyjeździe z Crystal Palace. Tego samego dnia Wolverhampton odwiedzi Brentford.